Petíciót indítottak a szakszervezetek; felmérik, hányan hagynák el a pedagóguspályát a státusztörvény bevezetése miatt
A kezdeményezéshez több civil szervezet is csatlakozott.
A kezdeményezéshez több civil szervezet is csatlakozott.
A szakszervezetek szerint az illetékes tárca csak meghallgatja őket, a kritikáikra azonban nem reagál.
"Sikerpropagandával" reagált a Kulturális-és Innovációs Minisztérium a szakképzésben oktatók sztrájkjára. Szerintük megbecsülik a dolgozókat és a kötelező óraszám visszaállítása sem szükséges.
A szakképzésben határozatlan idejű, a közoktatásban kétnapos országos sztrájk kezdődik március 16-án.
A bojkotthoz eddig több mint háromszáz pedagógus csatlakozott, a kormány szerint viszont a szükséges létszámnál még így is másfélszer többen jelentkeztek a vizsgák megszervezésére.
Az egyik legnagyobb tanári érdekképviselet szerit az új teljesítményértékelési rendszert nem a szakszervezetekkel együtt dolgozta ki, de még csak előzetesen nem is egyeztetett róla.
Elfogadhatatlannak tartják a szakmai és civil szervezetek a kormány által javasolt törvénymódosításokat, amelyek tovább mélyítik az oktatás problémáit, és csorbítják a pedagógusok, diákok és szülők jogait.
A bíróság a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) még elégséges szolgáltatásról szóló javaslatát fogadta el a kormányéval szemben.
Március 16-án és 17-en ne küldjék be a gyerekeiket azokba az intézményekbe, ahol munkabeszüntetést szerveznek a pedagógusok – erre kéri a szülőket a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Egy tervezet szerint 2024-től élne az új rendszer, de annak bevezetéséről egyelőre még nem döntöttek.
Több követelése is van a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szakképzési sztrájkbizottságának – tudta meg a Népszava.
Az érintett Észak-budapesti Tankerületi Központ felmondta a szerződést a pedagógiai asszisztenssel.
Reagált a teljesítményértékelési és differenciált béremelési rendszer bevezetésének tervére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A diákok is több akcióval csatlakoztak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) mai szolidaritási napjához, a következő akciójukról is szó esett. A Belügyminisztérium épülete előtt tartottak sajtótájékoztatót a szakszervezetek.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Egyre több helyen bukkan fel a "Veletek vagyunk!" felirat - a diákok országos ülősztrájkot és élőláncot, a tanárok és szülők szolidaritási akciókat, a szakképzésben dolgozók figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ma van a szolidaritás napja - egy éve sztrájkoltak először a pedagógusok, itt követhetitek az eseményeket.
A sztrájkkövetelésekre nem kaptak érdemi választ a kormánytól, Maruzsa Zoltán államtitkár a tervezett új teljesítményértékelési rendszert ismertette – ezt mondta a sztrájktárgyalások legutóbbi fordulójáról Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) választmányi tagja.
A tatai Kőkúti Általános Iskola tanárai előre bejelentették, hogy több napon is csatlakoznak a szakszervezetek által meghirdetett országos tiltakozáshoz, az intézmény igazgatója viszont ezt tanítás nélküli munkanapokkal ellehetetlenítette.
Három napja tart a pedagógusok egyhetes sztrájkja. Mutatjuk, mi történt eddig, és mi várható a következő napokban.
Már a sztrájk első napján fenyegető üzenetet kaptak az iskolaigazgatók a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint.