Plagizált egy neves tábornok a Debreceni Egyetemen
Az Debreceni Egyetem eljárást indít Isaszegi János nyugalmazott tábornokkal szemben, mert szöveghűen, hivatkozások nélkül több oldalnyi szöveget emelet át doktori disszertációjába.
Az Debreceni Egyetem eljárást indít Isaszegi János nyugalmazott tábornokkal szemben, mert szöveghűen, hivatkozások nélkül több oldalnyi szöveget emelet át doktori disszertációjába.
A diákoknak a 2002 és 2010 között "elhibázott 8 évről" kellett házi dolgozatot leadniuk, amit az Orbán-kormány gazdaságpolitikájával kellett szembe állítaniuk, melyet a tanár már a kiírásban az "egyensúly és növekedés" időszakaként mutatott be.
Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rektora és Matthew D. Shank, az egyesült államokbeli Marymount Egyetem vezetője öt évre szóló együttműködési megállapodást írt alá, amelynek két kiemelt területe a kriminalisztika és a kibernetika.
Hosszú távon a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) összes karát a budapesti Ludovika Campusra akarják költöztetni, ennek pontos időpontja azonban még nem ismert, a hadtudományi és a katasztrófavédelmi képzés áthelyezését csak 2017 utánra tervezik - közölte az intézmény rektora.
Nemcsak a Testnevelési Egyetem bővül, hanem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem campusa is.
A kormány milliárdos támogatása és a folyamatos bővítések ellenére is egyre kevesebb hallgató jelentkezik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol most csökkentették az államilag finanszírozott helyek számát is.
Katasztrófavédelmi mesterszak indul a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden a honlapján.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) több alapszakára csak 400 pont feletti eredménnyel lehetett bekerülni. Az NKE mesterképzései közül az idén februárban létrehozott Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar biztonság- és védelempolitikai szakán (MNK) volt a legmagasabb a ponthatár, ahová a 100 pontból 70-et kellett elérni a sikeres felvételihez - közölte az intézmény.
Az Oktatói Hálózat Áder Jánoshoz fordult, hogy megakadályozzák a közszolgálati egyetem hatalmas előnyhöz juttatását, eközben átment az új felsőoktatási törvény, káosz uralkodik a szakiskolák fenntartóváltásában, a felsősöket pedig új oktatási központokba sűrítenék össze. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
A Raoul Wallenberg épületébe költöző közigazgatási kar után felszabadul a közszolgálati egyetem Ménesi úti épülete, amelyben a 444.hu értesülései szerint a Mol nyithat angol nyelvű üzleti főiskolát.
Levélben kérik Áder Jánost, hogy ne írja alá azt a törvénymódosítást, ami hatalmas előnyhöz juttatná a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Megváltoztatnák a nyári szünet hosszát, a közszolgálati egyetemet bojkottálják az akadémikusok és bemutattuk, milyen szakmákban helyezkedhettek el a legnépszerűbb szakokon szerzett diplomával.
Kemény hangú állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia gazdaság- és jogtudományok osztálya, amiért egy törvényjavaslat szerint kizárólag a közszolgálati egyetem indíthatná az államtudományi képzést. Azóta már benyújtottak egy módosító indítványt, ugyanakkor az csak azt tenné lehetővé, hogy máshol is induljon ilyen képzés, oklevelet azonban nem adhatnának, csak a közszolgálati egyetemen.
A Magyar Tudományos Akadémia egyik osztályának új üléshelyet kell keresni, mert a joggal foglalkozó akadémikusok nem hajlandóak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen összegyűlni –írta a vs.hu.
Nem mindenki ért egyet azzal a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen sem, hogy a kormány ebbe az intézménybe vigye át az államtudományi képzéseket – írta a hvg.hu.
A kormány kizárólag a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet jogosítaná fel arra, hogy államtudományi képzést indíthasson – ezt elfogadhatatlannak tartja a Dékáni Kollégium és az erre vonatkozó előterjesztés visszavonását kérik.
Tovább erősítette a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kivételezett helyzetét, hatalmas versenyelőnybe juttatva más egyetemekhez képest. Az NKE ugyanis mostantól kezdve nincs a Magyar Akkreditációs Bizottsághoz kötve, így akár indíthat olyan szakokat is, amiket a bizottság rendre elkaszált itthon.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) államtudományi felsőoktatási intézménnyé történő átalakításáról szóló javaslatot.