Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem hosszú évek óta a kormány kedvencének számít, több tízmilliárd forintnyi uniós és költségvetési forrást öntöttek eddig a fejlesztésekbe. Következik a bővítő beruházás második üteme, itt is megmutatkozik, hogy előnyt élvezhetnek a hallgatók a többi intézmény fiataljaival szemben.
2013-ban kezdődött az egykori Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemből kialakított NKE költözttetése a Ludovika tér környékére, valamint a meglévő épületek felújítása és az egyetem bővítése. Az eddigi rendelkezések szerint legalább 80 milliárd forint forrást fordítottak az egyetem működtetésére és a Ludovika-projekt megvalósítására, utóbbi közel 60 milliárd forint volt.
Hogy mekkora ez a támogatás? A kormány idén nagyjából 200 milliárd forintot fordít a felsőoktatásra, melyen minden intézmény osztozik. Az NKE az évek során lényegesen nagyobb szelethez jutott, akkor is, ha fentebbi 80 milliárdot leosztjuk a működésének 4 évére.
Az egyetem terjeszkedése folytatódik az Orczy-parknál, a fakivágások miatt azonban felszólaltak a civilek is, az egyetem ezért mérsékelné a zöld környezet irtását. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2012-ben elindult pályája óta folyamatos terjeszkedésben van.
Pénteken megjelent a Magyar Közlönyben, hogy a Ludovika-projket második üteme folytatódik az ősztől. A következők létesülnek majd:
Hadtudományi és honvédtisztképző speciális bentlakásos képzési központ
700 személyes kollégium
66 speciális terem
52 tanterem
454 ember - köztük oktatók, kutatók - irodai elhelyezését kell megoldani a meglévő ingatlanokat figyelembe véve
500 ezer kötetes könyvtár
Speciális és egyéb termek (minősített, katonai, egészségügyi, nemzetbiztonsági)
Egy alakulótér
A katasztrófavédelmi speciális képzési központ
220 személyes kollégium
gyakorló őrs
speciális tantermek
60 ember irodai elhelyezését kell megoldani a meglévő ingatlanokat figyelembe véve
Érdekesség, hogy az NKE már "kapott" egy 600 fő befogadására alkalmas kollégiumot, ami eredetileg nem tartozott a projekthez. A megépítéséhez szükséges 6 milliárd forintot a kormány adta. Az egyetemen 2014-ben valamivel több mint 10 ezer hallgatója volt, a korábbi, már meglévő kollégiumi férőhelyeket nem számítva 1520 új férőhelye lesz az NKE hallgatóinak, így hallgatóarányosan az egyik legjobban ellátott lesz az országban.
A kormány milliárdos támogatása és a folyamatos bővítések ellenére is egyre kevesebb hallgató jelentkezik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol most csökkentették az államilag finanszírozott helyek számát is. Megjelent a Magyar Közlönyben, hogy a 2016-os felvételi időszakában összesen 1802 államilag finanszírozott hallgatót vehet fel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a kormány határozata szerint.
Eközben a HÖOK súlyos problémákat tárt fel az ország felsőoktatási intézményeinek kollégiumi ellátásában. Míg a legnagyobb problémát a hallgatók számára az ország számos pontján a férőhelyhiány jelenti, az NKE ebben - kormányzati támogatással - úgy tűnik, jóval könnyebb helyzetben van.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!