Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bárkivel előfordulhat, hogy például elfelejti a rágóját kivenni tesi előtt vagy otthon hagyja az iskolatáskáját, amiért beírás jár, de találtunk pár extrém esetet is.
Már a betegség első napján el kell menni az orvoshoz? Mi a dolga az igazolással a szülőnek? Megnéztük, hogyan is működik a gyakorlatban a hiányzások igazolása az új rendszerben.
Szeptember elsejével az óvodák számára kötelezővé vált az oviKRÉTA rendszer használata, ami komoly változást hoz az óvodai adminisztrációban. Az új rendszer számos kérdést és aggodalmat vetett fel az óvodai dolgozók körében. Erről számolt be lapunknak Vékony Tamásné, a A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Óvodai Tagozatának elnöke is.
Korábban leckekönyv és ellenőrző volt, ma már Kréta van, amibe nem mindig a legkedvezőbb időpontokba kerülnek be a jegyek és a házik. Miután a pedagógusok elmondták a kommunikációval kapcsolatos problémáikat, a szülőket is megkérdeztük, ők mit gondolnak, és miben változtatnának.
Megtört a jég, mindenkinek elérhetővé tették a biztonságosabb, külső alkalmazásos azonosítást is igénybe vevő kétfaktoros belépést a KRÉTA-ban. Így megszűnhet az a helyzet, hogy egy sima ellopott jelszóval bárki hiányzásokat törölgethet és egy online játék biztonsági előírásai magasabbak, mint a központi e-naplóé. Ugyanakkor ehhez az is kell, hogy mindenki bekapcsolja magának a lehetőséget, mert azt nem tették kötelezővé.
Az utóbbi időben a KRÉTA kapcsán leginkább az ellene elkövetett hackertámadásoktól volt hangos a sajtó. Novemberben tizenévesek törték fel a rendszert, májusban pedig a TikTokon is terjedni kezdett egy videó a KRÉTA feltörésével kapcsolatban. Az egyetemisták sem maradtak ki a támadásokból, ugyanis áprilisban több nagy egyetemen is trágár üzeneteket kaptak a hallgatók. Mit lehet ez ellen tenni?
Az államtitkár szerint Magyarország nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő teljesítményt nyújtott az elmúlt években a digitális oktatás fejlesztése terén, de a pedagógusokat nem fogja kiszorítani a mesterséges intelligencia, ami már a KRÉTA rendszerben is működik.
A hírek szerint a diákok először vasárnap kaptak furcsa üzeneteket, majd a TikTokon is terjedni kezdett egy videó a tanulmányi rendszer feltörésével kapcsolatban. Pedig az alkalmazás fejlesztőcége elvileg már dolgozik a probléma megoldásán.