Szinte sosem működik rendesen a KRÉTA, az ügyfélszolgálata elérhetetlen

Záporoznak a panaszok az oktatási és köznevelési intézményekben használt, elektronikus naplóként funkcionáló KRÉTÁ-ról. A gondokra a fejlesztő cég rendszeresen nem reagál.

  • Székács Linda

Legalább a tanévkezdés óta ismét nem mindenkinek funkcionál megfelelően a KRÉTA és az oviKRÉTA.

A problémákról a 2025/26-os tanévben először szeptember 5-én írtunk, ezek viszont azóta sem oldódtak meg. Kiváltképp az iOS rendszerű okostelefonokat használó szülők azok, akik nem tudnak belépni az alkalmazásba és így nem férnek hozzá többek között a gyerekeik iskolai eredményeihez és házi feladatához.

Többen arról is panaszkodtak, hogy a KRÉTA fejlesztője és működtetője, az EduDev Zrt. ügyfélszolgálata elérhetetlen. A telefont nem veszik fel, az e-mailekre pedig egy automatikus válaszon kívül általában szintén nem reagálnak.

Szerkesztőségünk legutóbb például kedden érdeklődött arról, hogy várható-e a rendszer iOS-re optimalizálása a folyamatos problémák miatt, választ viszont azóta sem kaptunk.

Mindezt annak ellenére, hogy a napló működtetése évi több milliárd forintba kerül.

 

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.