Gyönyörű és megdöbbentő fotók a Műegyetemről
Érdekes fotókat találtunk a Műegyetem épületeiről a Fortepanon. Hogyan nézett ki az egyetem száz évvel ezelőtt? Mi volt a mai lágymányosi campus helyén? Milyen rombolást végzett a második világháború?
Érdekes fotókat találtunk a Műegyetem épületeiről a Fortepanon. Hogyan nézett ki az egyetem száz évvel ezelőtt? Mi volt a mai lágymányosi campus helyén? Milyen rombolást végzett a második világháború?
Egy nem hivatalos megkeresés után kezdték vizsgálni, hogy mivel járna a BME GTK átszervezése.
A hallgatók szerint hatalmas veszteséget jelentene a Műegyetem számra a GTK elvesztése.
Lényegében nincs olyan hivatalos személy, aki képviselheti őket BME és más szervezetek előtt Andor György felfüggesztése óta, de tárgyalni szeretnének. A kar elcsatolása is még bizonytalan, de tüntetésre nem készülnek.
Szerda este a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara kereste meg az Emberi Erőforrások Minisztériumát (Emmi) azzal a kéréssel, hogy a kar kerüljön át az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez - mondta Palkovics László oktatási államtitkár az ATV-nek.
Melyek az ország legszebb egyetemi épületei? Debrecenben, Szegeden, Sopronban, Budapesten, Pécsett és még sok más egyetemvárosban találhattok szebbnél szebb egyetemi épületeket, különleges olvasó- vagy előadótermeket, érdemes ilyen szemmel (is) járni a campusokat. Cikksorozatunk első része: a Debreceni Egyetem, a Műegyetem és a Zeneakadémia.
Akik meg szeretnék tudni, hogy mi áll a dékán elmozdítása és a lehetséges elcsatolás mögött, azok kérdezhetnek a hökösöktől.
Összeszedtük, mit veszítene a BME a gazdasági kar kiválásával.
Szégyenteljesnek nevei a Műegyetemen az elcsatolás körül kialakult állapotokat a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar egykori dékánja, Veress József.
"Rektornak az egyetem élén, dékánnak a kar élén a helye. Kérjük vissza a sajátunkat" - ezzel a szöveggel és egy képpel tiltakozik Andor György dékán felfüggesztése ellen a BME gazdasági karának hallgatói önkormányzata.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szenátusa - beleértve a gazdaságtudományi kar dékánját is - egyhangú állásfoglalást fogadott el, miszerint az intézménynek szüksége van humán és gazdasági ismereteket oktató szervezetre.
Senki nem akarja elvenni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemtől (BME) a gazdasági képzéseket, és nincs semmiféle ingatlanspekuláció a háttérben - mondta egy keddi háttérbeszélgetésen Palkovics László oktatási államtitkár.
Jelenleg az egyetem rektora, Józsa János látja el Andor György feladatait.
Állítólag az oktatási kormányzatból érkezett az ötlet. A BME óriási bevételtől eshet el.
Van olyan intézmény, akik nagyon jól jártak a különböző karok átszervezésével, valahol viszont egyes műhelyek évtizedes identitását törték derékba.
Három hete ajánlottuk nektek az év egyik legkülönlegesebb egyetemi programját, a Schönherz Mátrixot - ilyenkor a Lágymányost uraló Schönherz koli valóságos óriáskijelzővé válik. Azóta az eseményről készített videók is felkerültek a YouTube-ra - a BME-sek ismét kitettek magukért.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara, az Eötvös Loránd Tudományegyetem fizikusképzése és a Semmelweis Egyetem is felkerült a National Taiwan University (NTU) legfrissebb felsőoktatási rangsorára.
Nem minden egyetem tart őszi szünetet, és olyan is van, ahol nem így hívják, de attól még tovább aludhattok egy hétig.
Az ELTE a tavalyinál is több elsőévest várhat ősszel, a BME-n nem csökkent a felvettek száma tavalyhoz képest.
Nyugdíjazása óta sem vélekedik másképp a felsőoktatásról, mint tette egy korábbi videofelvételen.