Felnőttképzés Eduline

Szakirányú továbbképzések: rövid kurzus

Elolvasom

Szelektíven sújtotta a válság az önköltséges továbbképzések világát. A cégek javarészt kivonultak a tandíjfizetésből, a diákok viszont továbbra is hajlandók a zsebükbe nyúlni az oklevélszerzésért - derül ki a HVG-ben megjelent "Továbbképzés a felsőoktatásban" című mellékletből.

Felsőoktatás Eduline

Mihez kezdesz az első diploma után?

Elolvasom

Az első diploma megszerzése tetszik-nem tetszik ma már szinte rutinfeladatnak számít. A továbbtanulás egyre inkább a posztgraduális, szakirányú képzések felé tolódik, az egyetemek és főiskolák egyre bővülő választékkal várják a specializálódni készülő diplomásokat. Belőlük pedig egyre több van: ma már minden harmadik diák tervezi, hogy az első diploma után is visszaül az iskolapadba.

Felnőttképzés Eduline

Új képzések az ELTE jogi karán

Elolvasom

Az elmúlt évek folyamatos visszaesése után idén látványosan nőtt a jogász képzés jelentkezők száma. Sőt, sokan hajlandók fizetős képzésben is részt venni azért, hogy jogi diplomát szerezzenek

Egyéb Eduline

Leépítés helyett továbbképzés

Elolvasom

A válság közepette számos vállalat folyamodik a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb költségcsökkentés eszközéhez. Ahogyan az várható, a legtöbben az élőmunka, a továbbképzések és a fejlesztések költségeinek drasztikus megvágásával igyekeznek orvosolni a bevételek visszaesése által okozott problémákat. A tehetséges és jól teljesítő kulcsemberek távozása azonban az effajta lépések szükségszerű velejárója. Mivel a cégek így a fellendülés legfontosabb tényezőit, az értékes alkalmazottakat veszítik el, gyakorlatilag kidobják az evezőt a mentőcsónakból.

Közoktatás Eduline

Szakirányú továbbképzések

Elolvasom

Csökken az érdeklődés a diploma utáni szakirányú továbbképzések iránt, hiába bővül folyamatosan a kínálat. A legtöbben néhány évvel az államvizsga után és saját akaratukból, nem pedig munkahelyi követelésre folytatják a tanulást.

Közoktatás Eduline

Szakmai és emberi példa

Elolvasom

Érdekes és tanulságos életpályákat bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal a humán erőforrás egyik szakértőjét ismerhetitek meg, akinek felszálló karrierje néhány tranzitállomást követően az SAP-nál landolt. Hanke Anikó, jelenleg a vállalat globális HR igazgatóinak egyikeként 1300 munkavállalóért felel 120 országban. A szakmához szükséges kompetenciákat, a HR terület komplexitását, és kihívásait tárjuk fel segítségével:

Közoktatás Eduline

Melyek lesznek a keresett szakmák 2010 után?

Elolvasom

Milyen lehetőségei vannak azoknak, akik egyik pillanatról a másikra munkanélkülivé válnak? Jelent-e megoldást egy esetleges szakmai átképzés rövid vagy hosszú távon? Sorozatunk következő részében ezekre a kérdésekre is válaszolunk

Közoktatás Eduline

A legidősebb egyetemista 84 éves

Elolvasom

A mesterképzésre is február 16-áig lehet jelentkezni, és nemcsak az alapképzést végzetteket várják, hanem a régi rendszerben diplomát szerzetteket is. Az oktatás minden korosztály előtt nyitva áll: az ELTE-n tanul például egy 84 éves férfi is, informatika tanár szakra jár.

Közoktatás Eduline

A vezető rendszermérnök

Elolvasom

Érdekes és tanulságos karriereket bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal Szarka Attila, az APC by Schneider Electric frissen kinevezett vezető rendszermérnöke osztja meg velünk tapasztalatait, akinek szakértelme hazai és nemzetközi szinten is ismert és elismert. Interjúnkból kiderül, hogy bizony nem csak a komplex tudásanyag a fontos…

Felnőttképzés Eduline

Te milyen tanfolyamra jársz?

Elolvasom

A felnőttképzés fontossága egyre inkább felértékelődik hazánkban. Elhagyva az iskolapadot, akár munka mellet is egyre többen érzik szükségét valamilyen szakmai továbbképzést elvégezni, tudásukat tovább gyarapítva, elhelyezkedési esélyüket tovább növelve.

Közoktatás Hatházi Szilvia

Egyre rosszabb gyerekek

Elolvasom

A tanárok majdnem fele szerint az elmúlt öt évben rengeteget romlott a diákok magaviselete. Legfőképpen a felsőbb osztályokban tanító tanárok találják egyre rosszabbnak a helyzetet.

1 2