„Minden rendszer változik, amelynek lakmusza a Taylor Swift-jelenség.”
Amerikai mintára tantárgy lett a híres popsztárból – nyilatkozatot adott az Indexnek Domokos Tamás, a székesfehérvári központú Kodolányi Egyetem elnöke.
Az elnök a lapnak arról beszélt, a felsőoktatásban tanuló új generáció annyira eltér a korábbi évtizedek hallgatóitól, hogy már teljesen máshogy kell tanítani a 2020-as években.
A Kodolányi ezért olyan globális, komplex jelenségek gyakorlatorientált feldolgozásával és (újra)értelmezésével akarja ellátni a hallgatóit, amelyekhez közvetlenül tudnak kapcsolódni. Ilyen a Taylor Swift jelenség is.
Az egyetem elnöke szerint nemcsak őrületes zenei tehetség, hanem emellett kiváló üzletasszony is, aki tökéletes módon használja a közösségi médiát, és elnyerte mindenféle ember szimpátiáját. Emellett a rajongás fenntartásához is nagyon jól ért, egy hálózati modellben működő csapatot irányít, és érzékenyen reflektál a társadalmi és személyes problémákra egyaránt.
„Tökéletes arra, hogy a világ dolgairól, működési mechanizmusairól ezen az optikán keresztül közelítsünk a hallgatókhoz”
– vélekedett Domokos Tamás.
Nem a magyar egyetemeken jelenik meg először olyan óra, ami Taylor Switf munkásságával foglalkozik. Korábban már a a New York-i Egyetemen, 2024-ben pedig a Harvardon is lehetett már az énekesnő kapcsán kurzust felvenni: