Babérkoszorús sisakot szerettek volna Orbánnak adni születésnapjára a tiltakozó diákok
Továbbra is sátoroznak a köztársasági elnök hivatala előtt, hogy ha beterjesztik a pedagógusok új jogállásáról szóló törvényt, akkor azt ne írja alá.
Továbbra is sátoroznak a köztársasági elnök hivatala előtt, hogy ha beterjesztik a pedagógusok új jogállásáról szóló törvényt, akkor azt ne írja alá.
Tarnay Kristóf
A tanárok és az iskolai személyzet többek között a túlórák és jutalékok kifizetését, magasabb, inflációkövető béreket és több oktatásra szánt beruházást követelnek, melynek érdekében már több mint egy hete határozatlan idejú sztrájkba is kezdtek.
Eduline/MTI
Nem csak tanárokból, de gyógypedagógusokból is óriási hiány van a Belügyminisztérium adatai szerint.
Nagyon megviselték a történtek, de már nem bírta tovább, erről beszélt.
Tarnay Kristóf
Alig néhány nap van hátra az idei tanévből, a legtöbb iskolában már a jegyek felfelé kerekítésére és a gyerekek eredményeinek lezárására készülnek, nem beszélve a nyolcadikosok ballagásáról. Mutatjuk, idén mikor kerül sor erre a fontos mérföldkőre.
Ezt a kulturális tárca helyettes államtitkára közölte, aki nem mellesleg nagyon elégedett mindennel.
Eduline/MTI
A holnap iskolája nem lehet olyan, mint a tegnap iskolája - jelentette ki a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára kedden a Fejér vármegyei Móron, ahol átadták a móri Radnóti Miklós Általános Iskola és a fehérvárcsurgói Károlyi József Tagiskola infrastrukturális fejlesztését.
Tornyos Kata
Már gyűlnek a programok a jövőhétre is. Ezen a héten az Egységes Diákfront, a Tanítanék és a noÁr szervez kiállásokat, jövőhét hétfőn pedig a PDSZ és az ADOM Diákmozgalom.
2016 végéig elvileg minden, családjából kiemelt 12 éven alulit nevelőszülőnél kellett volna elhelyezni, ez 2021 végéig sem sikerült. Bár többen várakoznak örökbefogadásra, mint ahány gyerek vár nevelőszülőkre, mégis sokan az állami rendszerben ragadnak, mert a többség háromévesnél fiatalabb gyerekre vágyik és belőlük van a legkevesebb.
Tarnay Kristóf
Megjelent a kormány honlapján Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter rendelete arról, mikor lesznek munkaszüneti napok 2024-ben.
Miniszteri rendelettel hosszabbították meg a jelentkezési időszakot, mert a tanárok és az iskolai személyzet több mint kétharmada sztrájkol Romániában.
Eduline/MTI
A diákok ma estétől a Sándor-palota előtt tiltakoznak, de a héten országszerte több akció és demonstráció is lesz.
A május 24-én a Mount Everest csúcstámadására készülő hegymászó 1995 és 2001 között volt a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium diákja.
Eduline/MTI
Tanársztrájk Romániában, egyeztetések a szakszervezetekkel és a civilekkel a Belügyminisztériumban, megjelentek a KSH friss adatai a márciusi nettó és bruttó átlagfizetésekről, miközben lezajlott az írásbeli érettségik utolsó hete. Ez a hét sem telt eseménytelenül, mutatjuk a legfontosabb híreket.
Szeptembertől 40 iskolában vezetik be az Állami Oktatási Programot, a 2026/2027-es tanévtől viszont már az összes tanulót érinti a változás.
Tornyos Kata
Bár az állásokat már meghirdették, a Pécsi Tankerületi Központ állítása szerint náluk egyetlen pedagógus sem jelezte a felmondását.
Az eset még 2021-ben történt, a Gyulai Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó könnyű testi sértés vádjával gyanúsítja a jelenleg 17 éves fiút.
Túlnyomó férfi többség jellemzi nem csak az idei, de a korábbi évek magyar érettségi vizsgakövetelményeit és ezzel együtt a Nemzeti alaptantervet is.
Tornyos Kata
Volt olyan eset is, amikor az igazgató 45 percen keresztül térdepeltetett egy gyereket.
Tornyos Kata
Friss statisztikákon mutatja meg a Kulturális és Innovációs minisztérium, hogyan változott a pedagógusképzésekre jelentkezők száma az elmúlt években. Ez a tanárok mellett tartalmazza többek között a gyógypedagógusokat, konduktorokat és kisgyermeknevelőket is.