Középiskolai felvételi 2025: itt nézhetitek meg a korábbi évek feladatlapjait
Bár még messzinek tűnik a januári központi írásbeli, de nem árt időben elkezdeni a felkészülést.
Bár még messzinek tűnik a januári központi írásbeli, de nem árt időben elkezdeni a felkészülést.
Ahhoz, hogy egy biztosító lopás esetén fizessen, az iskoláknak naponta átadási bizonylatokat kellene alkalmazni.
Székács Linda
Az intézmény tanulója egy félautomata fegyverrel kezdett ámokfutásba szerdán, alig néhány nappal a tanévkezdés után.
Székács Linda
Fontos cél a köznevelésben a "gyerekek nemzettudatának, személyes identitásának formálása".
Eduline/MTI
A pedagógusok regisztrációját az intézmények igazgatói fogják elvégezni
Rodler Lili
Már a betegség első napján el kell menni az orvoshoz? Mi a dolga az igazolással a szülőnek? Megnéztük, hogyan is működik a gyakorlatban a hiányzások igazolása az új rendszerben.
A szervezet szerint ez is csak egy újabb lehetőség, ahol a tanárokat megrendszabályozhatják
Rodler Lili
A tankerületi iskolákban 67%, az egyházi iskolákban 51% az öt évnél idősebb számítógépek aránya.
A kaptárt csak a tapéta tartotta.
Ebben lesz benne többek között a felvételi eljárás módja is.
Székács Linda
Sok tanulónak indult új intézményben a tanév, ami új diákigazolvány igényléssel is jár. Mutatjuk, miket érdemes tudnotok, ha diákként rendszeresen használjátok a tömegközlekedést.
Az egyik budapesti iskolában a teremben 31,5 fokot mértek a tanteremben.
Szeptember elsejével az óvodák számára kötelezővé vált az oviKRÉTA rendszer használata, ami komoly változást hoz az óvodai adminisztrációban. Az új rendszer számos kérdést és aggodalmat vetett fel az óvodai dolgozók körében. Erről számolt be lapunknak Vékony Tamásné, a A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Óvodai Tagozatának elnöke is.
Tornyos Kata
A későbbiekben pedig az iskolák energetikai korszerűsítésére is sor kerülhet.
Rodler Lili
Tüntetnek a szülők, közel 300 gyerek iskolakezdése vált bizonytalanná.
A diákok után a pedagógusok iskolai telefonhasználatáról is rendelkezett a kormány.
Székács Linda
Mindig az utolsó pillanatban értek be reggel az iskolába? Nehezen megy a nyári szünet után a visszarázódás a hétköznapokba? Összegyűjtöttünk 7+1 tippet.
A kormányhivatal pénteken törölte a nyilvántartásból a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Középiskolát, ahova körülbelül 150 gyerek jár, mintegy 60 százalékuk sajátos nevelésű igényű, közülük is a legtöbben autizmus spektrumzavarral küzdenek.
A 2024/2025-ös tanév első napján két tüntetést is szerveztek a Madách felmentett igazgatójáért, reggel az iskolákban begyűjtötték a telefonokat és több intézményben nem tudott kinyitni a könyvtár.