Lövöldözés volt a Fülöp-szigetek egyik egyetemén
Három embert, köztük egy volt polgármestert megöltek vasárnap a Fülöp-szigeteken egy lövöldözésben a főváros, Manila egyik egyetemén.
Mikor kezdődik a tanítás az egyetemeken és a főiskolákon? Ilyen lesz a tanév rendje a felsőoktatásban
A felvételi eredményeket már mindenki tudja, a nagy kérdés (a gólyatáborok mellett), hogy mikor is kezdődik a tanév. Nem szeptember 1-i indulásra kell készülni - mutatjuk a dátumokat.
Megvan az első hivatalos "gólyatali" időpontja - készülhetnek a Semmelweis leendő hallgatói
Alig pár órája tudtuk meg a 2022-es ponthatárokat, a Semmelweis Egyetem már el is kezdte szervezni az idei gólyatalit a leendő elsőéveseknek.
Rekord a BME-n: 49 ország hallgatói diplomáztak idén az egyetemen
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nemrég tartották a diplomaosztókat – az egyetemen soha nem diplomázott még egyszerre ennyi nemzetközi hallgató.
Ne a postást várjátok, e-mailt kaptok majd arról, hogy elkészült a hivatalos papír a felvételi eredményéről
Csütörtök este jön az sms arról, bekerültetek-e valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De ezen kívül jön-e valamilyen hivatalos papír a felvételi eredményéről?
Alee, ValMar, Carson Coma: itt találjátok az összes Pont Ott Parti programját
Csütörtökön derülnek ki a ponthatárok, de nem kell egyedül izgulnotok. Budapesten, Miskolcon, Egerben, Debrecenben, Szegeden, Pécsett, Győrben és Salgótarjánban is lesz Pont Ott Parti. Mutatjuk a programokat.
A debreceni Pont Ott Partit a Campus Fesztiválon tartják, mutatjuk a programokat
Debrecenben a Campus Fesztiválon várhatjátok majd együtt a felvételi ponthatárait.
Különleges akkreditációt kapott a Corvinus
Megszerezte a Budapesti Corvinus Egyetem az egyik legrangosabb nemzetközi felsőoktatási szervezet minősítését, az AACSB-akkreditációt. A világ gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményeinek kevesebb mint 6 százaléka kapott ilyen akkreditációt.
Profi tippek kezdő egyetemistáknak: így kezelhetitek a pénzügyeiteket okosa(bba)n
Újdonsült egyetemistaként a beiratkozás, a lakás- vagy kolikeresés mellett sokszor háttérbe szorulnak a pénzügyi kérdések. Pedig sokan ilyenkor választanak bankot és számlacsomagot, ezért összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a számlanyitáshoz, a tudatos bankoláshoz és a spóroláshoz.
Itt a friss felsőoktatási világrangsor: a magyar egyetemek közül az ELTE érte el a legjobb eredményt
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
Idén is kiosztották a támogatásokat: közel hatvan hallgató tanulhat ezzel ösztöndíjjal külföldi egyetemen
Szeptembertől ötvennyolc hallgató külföldi tanulmányait támogatja a magyar állam a Stipendium Peregrinum ösztöndíjjal - közölte a Nemzeti Tehetség Központ hétfőn az MTI-vel.
Budapesten vagy vidéken drágább diplomát szerezni?
Van, akinek csak 30-40 ezer forintos, másnak legalább 140 ezer forintos fix kiadással kell számolnia elsőéves egyetemistaként. Nem mindegy ugyanis, hogy állami ösztöndíjasként vagy önköltségesként kezditek el a képzést, és hogy sikerül-e kollégiumi helyet szerezni. Egy biztos: még mindig Budapesten a legdrágább diplomát szerezni, és a kisebb városokban a legolcsóbb.
Az Oxford vezeti a brit egyetemek 2023-as rangsorát
Megérkezett a 2023-as rangsor az Egyesült Királyság legjobb egyetemeiről.
Nem akármilyen versenyen indul a Műegyetem csapata
A BME Aerospace Team első és egyedüli magyar csapatként részt vesz októberben az egyetemi rakétafejlesztés legrangosabb európai versenyén, a European Rocketry Challenge 9000 méteres kategóriájában. A csapat célja, hogy Magyarországon elsőként érjék el kutatórakétájukkal a 9 kilométeres magasságot.
Egyre komolyabb megélhetési problémákkal küzdenek a brit egyetemisták
A National Union of Students kutatása szerint a brit egyetemisták 80 százaléka csak hitelekből és különféle támogatásokból tudja fenntartani magát.
Megkapták diplomájukat a Debreceni Egyetemen végzett első pilóták
Jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán hallgató is diplomázott a Debreceni Egyetemen.
Szegedi csillagászok is kutathatnak az emberiség eddigi legjobb űrteleszkópjával
Szegedi és szegedi kötődésű csillagászok is kutatási időt nyertek a NASA 10 milliárd dolláros James Webb-űrteleszkópjára, amely tudományos ciklusát hétfőn kezdte meg. Az SZTE TTIK Fizikai Intézet Asztrofizikai Kutatócsoportjának munkatársai csillagrobbanások nyomait kutatják majd.
Különleges alapszakot indít 2023 szeptemberétől a Corvinus
2023 őszén elindítja az angol nyelvű filozófia, politika, gazdaság szakot a Budapesti Corvinus Egyetem. A képzés itthon még ismeretlen, de a nyugat-európai és az amerikai felsőoktatásban kifejezetten népszerű.
ELTE, Semmelweis, BME - újabb egyetemek tették közzé a gólyatáborok dátumait
Bár a felvételi eredményekre még egy hetet várni kell, az egyetemek, úgy tűnik, nagy erőkkel szervezik az idei gólyatáborokat. Megvan, mikor lesznek a BME és a Semmelweis Egyetem, sőt az ELTE táborai is.
Sorra dőlnek meg a rekordok: 217 (!) kreditet szerzett egy félév alatt a Pázmány egyik hallgatója
Másfél hete írtunk arról, hogy a Műegyetem és a győri Széchenyi István Egyetem egyik hallgatója 123 kreditet gyűjtött egy félév alatt, néhány nappal később pedig arról számoltunk be, hogy a Pécsi Tudományegyetem egyik mesterszakosa három képzést végez egyszerre, így idén tavasszal 155 kreditet szerzett. Azóta újabb rekorder jelentkezett az Eduline-nál: a Pázmány egyik hallgatója - nem tévedés - 217 kreditet gyűjtött egy szemeszter alatt.