Ez minden eddiginél magasabb összeg - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).
Még mindig nincs megállapodás a magyar kormány és az Európai Bizottság között az Erasmus és a Horizont csereprogramok jövőjéről. A kormány viszont nagy erőkkel figyel a nemzetközi csere- és kutatóprogramokra. Ahogy korábban megírtuk, nemrég azonnali, 5 milliárdos támogatást kaptak a modellváltó egyetemeknek a Horizont program helyett, most egy másik nemzetközi csereprogramot erősítene a kormány.
A CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) program célja, hogy tizenhat európai ország egyetemei között lehetővé tegye "a hallgatói és oktatói mobilitások lebonyolítását", speciális kurzusok és hallgatói kirándulások szervezését.
A programban Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észak-Macedónia, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Magyarország, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia akkreditált felsőoktatási intézményei látogathatók.
A minisztérium kiemelte az MTI-nek, elkötelezettek a magyar felsőoktatás nemzetköziesítése "mellett és ezzel az emeléssel Magyarország az összes CEEPUS tagállam közül a legmagasabb emelést hajtotta végre az előző időszakokhoz képest, így Ausztria mellett Magyarország támogatja a legnagyobb mértékben a CEEPUS felsőoktatási hálózatokat.
Zárásként hozzátették, "az Erasmus+ elérhetősége 2023-ban is folyamatosan biztosított, sőt az állam garantálja a program jövő évi folytatását is, bárhogy alakulnak a tárgyalások Brüsszellel".
Az Erasmus-ügyről itt olvashattok bővebben.