Az új tulajdonos után új rektora is lesz a Kodolányi János Egyetemnek
Az egyetem alapító rektora Szabó Péter az egyetem fenntartójával közös megegyezés alapján augusztus 22-én lemondott rektori kinevezéséről, miután új tulajdonosa lett a Kodolányi János Egyetemnek.
Megvan az Színház-és Filmművészeti Egyetem új rektora
Rátóti Zoltánt Sepsi Enikő váltja az SZFE rektori székében.
Tömbösített órákkal támogatja az Egyesült Királyság a hallgatók munkavállalását
Kompakt oktatási tervezettel szeretnének lehetőséget biztosítani az angol egyetemek hallgatóiknak, hogy a tanulmányaik alatt is tudjanak munkát vállalni. Több egyetemen is kipróbálták a blokkosított rendszert, ami mérhetően sikeresnek bizonyult.
A Műegyetemnek kedvezhet leginkább a kormány új innovációs projektje
35 milliárd forint keretösszegre pályázhatnak azok, akik valamilyen gazdasági hatást kiváltó innovatív termékeket és szolgáltatásokat hoznának létre. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem reméli, hogy a pályázható összeg oroszlánrésze az övék lehet majd.
EU vagy az állam: Melyik jobb döntés a Műegyetem számára?
Ismét felröppentek a hírek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem modellváltásáról elsősorban pénzügyi okokból. Nincsenek egyszerű helyzetben az egyetem vezetői, ugyanis rengeteg szempontot kell mérlegelniük.
A résztvevők több, mint fele ételmérgezést kapott a BME gólyatáborában
Az ételmérgezés kiváltó okát még nem tudni, de a hatóságok már vizsgálják az ügyet.
Egyéni csúcsot állított be az atlétikai vb-n a Műegyetem pszichológus hallgatója
Klekner Hanga rúdugró idén szeptemberben veszi át a diplomáját a BME pszichológia szakán.
Száz afgán nő Dubajba ment volna egyetemi ösztöndíjjal, de a tálibok ezt sem engedték
Pedig elvileg a tálibok sem tiltják a külföldre utazást, „csak” férfi kisérőt követelnek meg a nagyobb távokra, mégsem engedték meg nekik, hogy felszálljanak a repülőgépükre.
Agyhártyagyulladás elleni védőoltás felvételére sürgetik a brit egyetemistákat
A zsúfolt egyetemi terek miatt kiemelten fontos, hogy a hallgatók védettek legyenek a súlyos betegségekkel szemben.
Halasztanod kell az egyetemi féléved? Semmi gond - itt van minden, amit a passziválásról tudni érdemes
Sokszor akadhat olyan élethelyzet, aminek okán az egyetem ideiglenesen háttérbe szorul. Ezzel nincsen semmi gond, mivel bármelyik egyetemen passziváltathattok anélkül, hogy elveszítenétek a hallgatói jogviszonyotokat. Mutatjuk, mikre kell odafigyelnetek, ha a következő félévet szüneteltetni szeretnétek.
Itt az öt jelentkező a Zeneakadémia rektori posztjára
Az eddig ismert jelentkezők mellett két új név is szerepel a listán.
Az afgán egyetemek már várják a nőket, de a tálib vezető még halogat
A minisztérium tervei szerint újra megnyitnák az egyetemeket a nők előtt, erről sajtótájékoztatót is tartottak, de konkrét dátummal nem tudtak szolgálni.
Lezárult a Zeneakadémia rektori pályázata, hárman biztosan jelentkeztek rá
Lezárult a Zeneakadémia élére kiírt – második – rektori pályázat: a 2023. augusztus 21-i határidőig legalább hárman biztosan beadták a jelentkezésüket.
Előkészítő programot kínál a BME az angol nyelvű képzésekhez, akár ennek elvégézésével is be lehet kerülni az egyetemre
A Műegyetem két szemeszteres előkészítő programot kínál az angol nyelvű alapképzési szakok iránt érdeklődők számára.
Félévkezdés, szünetek, vizsgaidőszak – mutatjuk az őszi egyetemi félév legfontosabb dátumait
Bár a közoktatás tanév rendje még nem elérhető, viszont a felsőoktatásban már tudni lehet a fontosabb dátumokat. Megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz az őszi félév; meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák, és lesznek-e szünetek.
Elképesztő tandíjak mellett tanulhatnak a diákok a világ legjobb egyetemein
Megnéztük, hogy a Quacquarelli Symonds (QS) felsőoktatási világrangsorának első öt egyetemén milyen tandíjra kell számítaniuk a felvételiző diákoknak. Természetesen itt is jogosultak lehetnek a felvettek ösztöndíjakra, de a többségre ilyen díjak várnak az általában négy évig tartó alapszakos képzéseken.
Tényleg felváltja majd a tanárokat? A Harvardon ősztől AI lesz a tanársegéd, a vélemények viszont megoszlanak
Még csak pár hónapja jelent meg, mégis már kavarodást okozott a felsőoktatásban a mesterséges intelligencia. Van, ahol nyitottabbak a használatára, máshol egyelőre nem tudják, hogyan lehetne megfelelően használni.
Ennyi féléven keresztül tanulhattok ingyenesen, ha állami ösztöndíjas képzésre vettek fel titeket
Nem csak a közoktatásban közeleg a tanévkezdés, hanem az egyetemeken is. Ha államilag támogatott képzésre vettek fel titeket, nektek egy kicsit könnyebb dolgotok van, mint a költségtérítéses képzéseken tanuló társaitoknak. Ez viszont bizonyos feltételekkel jár, például azzal, hogy csak korlátozott ideig tanulhattok ingyenesen.
„Ha nem akarnak fejlődni, akkor eljön az a pont, amikor el kell engedni őket” - a denveri egyetem docensével beszélgettünk a felsőoktatási felvételiről
Rossz dolog-e, ha gyenge diákokat is felvesznek egyetemre? Feltétlen messzire kell menni a legjobb diplomákért? Mennyire fontosak és pontosak az egyetemi rangsorok? Cecilia M. Orphan diákközpontú oktatáskutatóval beszélgettünk a Sziget Fesztiválon.
Könyvtár, bérleti szerződés, diákkedvezmények - ezeknek érdemes még augusztusban, az egyetemkezdés előtt utánanéznetek
Alig másfél hét van hátra a nyárból, hamarosan nem csak a közoktatásban tanulóknak, de az egyetemistáknak is elkezdődik a tanítás. Ha viszont elsőévesek lesztek, rátok már augusztusban is számos teendő vár. Mutatjuk, hogy miket érdemes még elintéznetek.