Ilyen a pilótaképzés: milyen tárgyakat tanulnak, mekkora a tandíj?
Hét féléves, angol nyelvű pilótaképzés indult Debrecenben, a tandíj félévente 4,5 millió forint.
Először indokolta meg a kormány, miért nem írják alá a CEU-s megállapodást
Először indokolta a kormány, hogy miért nem írja alá New York állammal azt a megállapodást, ami lehetővé tenné a CEU budapesti működését.
"Vegyük kezünkbe az ügyeinket" - hallgatói fórumot szerveznek az ELTE BTK-n
A korábbi ELTE TÁTK-os fórum folytatásaként az ELTE Bölcsészettudományi Karán is hallgatói fórumot tartanak.
Így tanulhattok Franciaországban ösztöndíjasként: újabb pályázat
Remek ösztöndíjat ajánlunk azoknak, akik szívesen tanulnának vagy kutatnának Franciaországban.
Újabb tüntetés: szombaton ismét utcára vonulnak a CEU-ért és a felsőoktatásért
Újabb tüntetés tartanak szombat délután Budapesten, a szervezők hárompontos követeléslistát tettek közzé, többek között arra szólították fel a kormányt, írja alá a CEU-szerződést.
Tárt karokkal várja Bécs a CEU-t
Vasárnap este fogadta hivatalában Soros Györgyöt Sebastian Kurz osztrák kancellár, a találkozó kiemelt témája a CEU Bécsbe költözése volt. A hétfői RTL Híradó szerint Bécs örömmel fogadja a CEU-t, ha Magyarországról költözniük kell.
Itt a friss felsőoktatási világrangsor: a Semmelweis érte el a legjobb eredményt
Mind a négy magyar orvosi egyetem felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. Az orvosi és egészségtudományi képzéseket indító intézmények listáján élén az Oxford, a Harvard és a Cambridge áll, a magyar felsőoktatási intézmények közül a Semmelweis Egyetem érte el a legjobb eredményt.
Itt a lista: ezekben az országokban szerezhettek diplomát teljesen ingyen
Külföldi továbbtanulást terveztek, de a családi büdzsé nem teszi lehetővé, hogy tandíjat fizessetek? Mutatjuk, hol lehet ingyen tanulni.
Egyre több magyar diák felvételizik brit egyetemre, kilenc év alatt megháromszorozódott a számuk
Kilenc év alatt majdnem a háromszorosára emelkedett a brit egyetemekre jelentkező diákok magyar száma – derül ki a Universities and Colleges Admissions Service (UCAS) 2018-as adataiból. Idén összesen 980 magyar felvételizett az Egyesült Királyság felsőoktatási intézményeibe, van olyan vezető gimnázium, ahonnan minden harmadik végzős külföldre készült.
Rengetegen nézik ezeket a filmeket: moziajánló nem csak diákoknak
Filmnézéssel lazítanátok két előadás vagy szeminárium között? Mutatjuk, milyen filmekre érdemes jegyet váltani a következő hetekben.
Átalakul a Corvinus: mi vár az oktatókra?
Alapítványi támogatás, az önköltséges hallgatók térítési díja, ösztöndíjprogramok, kutatási és egyéb projektek – ezekből a forrásokból működik majd az átalakítás után a Budapesti Corvinus Egyetem.
Mennyibe kerül havonta, ha valamelyik brit egyetemen tanultok?
Mekkora összeggel kell számolnotok, ha valamelyik brit egyetemen szeretnétek továbbtanulni? Nagy különbségek lehetnek aszerint, hogy Londonban vagy máshol Angliában van az egyetem - London akár 20 százalékos felárat jelenthet, a másik véglet egy pici város. Kiadások - a tandíjon túl.
A CEU bécsi költözéséről tárgyalt az osztrák kancellár és Soros György
Vasárnap este fogadta hivatalában Soros Györgyöt Sebastian Kurz osztrák kancellár. A találkozó kiemelt témája a CEU Bécsbe költözése volt – írja a 444.
Hihetetlen összegű adományt kapott az egyik neves amerikai egyetem
Michael Bloomberg amerikai milliárdos, a Bloomberg hírügynökség tulajdonosa bejelentette vasárnap, hogy 1,8 milliárd dollárt adományoz egykori alma materének, a baltimore-i Johns Hopkins egyetemnek.
Egyre nehezebb az egyetemistáknak, sokan nem tudják kifizetni az albérletüket
Egyre több egyetemista küzd lakhatási problémákkal a megnövekedett albérletárak és a kollégiumi férőhelyek hiánya miatt - állapították meg ingatlanjogi és közgazdász szakértők a Habitat for Humanity Magyarország és a Hilscher Rezső Szociálpolitikai Egyesület által szervezett kerekasztal beszélgetésen.
"Folytatjuk" - újabb hallgatói fórumot tartanak a felsőoktatás jövőjéről
Újabb hallgatói fórumot szerveznek egyetemisták és oktatók a felsőoktatás jövőjéről.
A rendszer nem érte el célját, a hallgatók mégis sikeresek
2017-re háromszor annyian tanultak duális képzésen, mint 2015-ben. Azonban ez az 1500 körüli létszám sem volt elég ahhoz, hogy a felsőoktatási képzési rendszer átalakuljon. Az iskolák szerint a hallgatók azonban sikeresek.
A diákok fele dolgozik, még karácsonykor is sokan vállalnak munkát
Minden második diák dolgozik tanulás mellett, karácsony előtt pedig ötödével többen vállalnak munkát, mint év közben.
Újabb részletek derültek ki a Corvinus-ösztöndíjról: külön rubrikát kaphat a felvételin
Több mint háromszáz hallgató vett részt a Budapesti Corvinus Egyetem fórumán, amelyet az intézmény átalakulása miatt szervezett a hallgatói önkormányzat.
Több ezren bukták el a tandíjmentes helyet, mégis tovább szigorít a kormány
Körülbelül nyolcezer hallgató veszítette el állami ösztöndíjas helyét idén nyáron, ők ettől a tanévtől kizárólag fizetős formában folytathatják az egyetemet vagy a főiskolát. A kormány másfél éve döntött arról: az egyetemistáknak az eddigieknél jóval szigorúbb feltételeket kell teljesíteniük, ha továbbra is tandíjmentesen szeretnének tanulni. Így aztán hiába emelik a különféle támogatások, ösztöndíjak összegét - azokat ugyanis csak az államilag támogatott formában tanulók kaphatják meg.