Megvan a legfrissebb egyetemi világrangsor, csökkent a diákhitel kamata: a hét hírei
Nyilvánosságra hozták a QS 2020-as felsőoktatási világrangsorát, fontos kérdéseket tettek fel szülők és pedagógusok a köznevelési törvény tervezett módosításáról, és csökkent a szabad felhasználású diákhitel kamata. Ezek voltak a hét oktatási hírei.
U-Multirank: ezen a listán a CEU, a BME és az ELTE kapta a legjobb minősítést
A nemzetközi együttműködések és kutatási hatékonyság alapján a magyar egyetemek közül a CEU, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legtöbb kiváló minősítést a U-Multirank 2019-es felmérésének készítőitől.
Szakszervezet: sürgősen emelni kell a pályakezdő oktatók és kutatók bérét
A felsőoktatásban a hosszú ideje akut problémát jelentő bérkérdés még mindig megoldatlan – olvasható a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének pénteki közleményében.
A munkatapasztalatért is lehet majd egyetemi krediteket kapni?
Egyszerűsödhet az egyetemeken a más intézményekben szerzett tapasztalatok, például külföldön teljesített szemeszterek, vendéghallgatóként töltött félévek elismerése, ha elfogadják a Magyar Rektori Konferencia (MRK) javaslatcsomagját.
Tizenhárom nő perelte be a tokiói orvosi egyetemet a manipulált felvételik miatt
Tizenhárom japán nő keresetet indított a tokiói Dzsuntendo Egyetem ellen, amiért manipulálták a felvételi vizsgaeredményeket oly módon, hogy azok a férfi jelentkezőknek kedvezzenek - adta hírül a japán média.
Itt a 2020-as lista: ezek az egyetemek tarolnak a QS 2020-as rangsorában
Három ázsiai egyetem is szerepel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorának első húsz helyezettje között, de a lista élén továbbra is túlnyomóan amerikai felsőoktatási intézmények állnak. A világ legjobb egyetemének még mindig a Massachusetts Intitute of Technologyt tartják a rangsor összeállítói.
Egy egész egyetemi évfolyam tandíját kifizeti Hongkong leggazdagabb embere
Teljes egyetemi tandíjuk kifizetésével támogatja egy kínai egyetem elsőseit Hongkong leggazdagabb embere, Li Ke-sing (Li Ka-Shing).
Jó hír az egyetemistáknak: tovább csökken a Diákhitel1 kamata
A szabad felhasználású Diákhitel1 kamatát 1,99 százalékra csökkentette az előző félévi 2,2 százalékról a július 1-jétől december 31-ig tartó időszakra a Diákhitel Központ Zrt. - jelentette be Magyar Péter, a társaság új vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Itt a legfrissebb egyetemi rangsor: hat magyar került a világ ezer legjobb felsőoktatási intézménye közé
Hat magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorára: a magyar felsőoktatási intézmények közül a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el, amelyet az 501-510. helyre soroltak a lista készítői. A rangsor élén alig-alig van mozgás az elmúlt évekhez képest: a világ legjobb egyetemének továbbra is Massachusetts Intitute of Technologyt, vagyis az MIT-t tartják a QS szakemberei.
Ilyen lesz a 2019/2020-as tanév az egyetemeken: íme, a legfontosabb dátumok
Mikor kezdődik az őszi félév? Hogyan alakulnak a tanítási szünetek és a vizsgaidőszakok? Mutatjuk, hogy mi vár az egyetemistákra a következő tanévben.
Fontos kérdés a leendő egyetemistáknak: halaszthattok-e már az első félévben?
Jelentkeztetek egyetemre, de szeptemberben mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? Lehet-e halasztani már az első félévben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Végzősök, figyelem! Ezeket a nyelvvizsgákat fogadják el a diplomához
Ha hamarosan diplomáztok, de még nincs nyelvvizsgátok, nem mindegy, hogy milyen bizonyítványt szereztek. Nem minden típust fogadnak el a diplomához. Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ősztől indul a nyelvi diákhitel: kik vehetik majd fel az 500 ezer forintos támogatást?
A 2019/2020-as tanév októberétől kifejezetten a nyelvtanulásra is lehet majd diákhitelt felvenni? De kik jogosultak erre a támogatásra, és mekkora összeget lehet felvenni? Összeszedtük a legfontosabb infókat.
Szuper ötlettel rukkolt elő a pécsi egyetemi könyvtár
Különleges akcióval készül a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont a nyárra.
"Súlyos minőségromlás lenne a középfokú óvodapedagógiai képzés visszaállítása"
„Nem lenne jó megoldás így rövidíteni a képzési időt, és ezzel csökkenteni az óvadapedagógus-hiányt” – mondta az Eduline-nak a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) óvodapedagógiai tagozatának vezetője. Szakmai szervezetekhez az elmúlt hetekben olyan információk jutottak el, amelyek szerint kormányzati oldalán felmerült a középfokú óvodapedagógiai képzés visszaállítása.
Óvodapedagógusok képzése: fontos kérdést tett fel a minisztériumnak a PDSZ
Tényleg azt tervezi az oktatásirányítás, hogy a csecsemő- és kisgyermeknevelők, valamint az óvodapedagógusok képzését középfokra állítják vissza? Ezt kérdezte Maruzsa Zoltán köznevelési helyettes államtitkártól a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). A helyettes államtitkár azt válaszolta: ilyen döntés nem született.
Még mindig nagy probléma az informatikushiány: az ipar nagyon hamar kiszívja a leendő szakembereket
Szüksége van a gazdaságnak informatikusokra, máig nagyon kevés a jelentkező, ráadásul sokan a felvettek közül is korán engednek a jól fizető cégek csábításának, és „félig képzetten” hagyják ott az egyetemet.
Így végezhettek el egyszerre két egyetemi szakot ingyen, állami támogatással
Két alapszakon is lehet párhuzamosan állami ösztöndíjjal tanulni? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ezek a következő hetek legfontosabb dátumai: kezdődik a nyári szünet, lassan vége a vizsgaidőszaknak
Már tényleg nincs sok hátra a tanévből, de - akár egyetemisták, akár érettségizők vagy általános iskolások vagytok - van még néhány fontos dátum, amelyre érdemes odafigyelni. Most összegyűjtöttük nektek, hogy mivel kell számolnotok a következő időszakban.
Egyetemisták, figyelem! Így bukhatjátok el az állami ösztöndíjas helyeteket
Az egyetemeken és főiskolákon mindjárt vége a vizsgaidőszaknak és ezzel a 2018/2019-es tanévnek is. Mutatjuk, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnetek, ha nem szeretnétek, hogy szeptembertől átsoroljanak benneteket állami ösztöndíjas képzésről önköltséges formára.