Az igazi DIY: hologramkijelző a mobilodból 10 perc alatt
Néhány, otthon is megtalálható hozzávaló, és már gyönyörködhettek is a kivetített 3D-s képekben.
Néhány, otthon is megtalálható hozzávaló, és már gyönyörködhettek is a kivetített 3D-s képekben.
A mai celebvilág nagy része kegyvesztett lenne, ha a 17-18. századi Európában éltek volna. Akkor is volt már ugyanis plasztikázás, csak szifiliszesnek hitték tőle az embert.
Azt hiszed, már mindent tudsz a Földről és semmi újat nem tudnak neked mondani a tudósok? Nos, itt van néhány érdekesség, amit talán még nem hallottál.
Két érdekes kutatás is napvilágot látott, amelyben a zene hatásait vizsgálták és kiderült, miért leszünk libabőrösek egy-egy dal hatására - írta a hvg.hu.
Hamarosan egy hatodik ízt is hivatalosan elismernek, amit az ember érzékelni tud. Eddig volt a sós, az édes, a savanyú, a keserű és az umami. Most eggyel emelik a tétet.
A kávé egészségességét ma már nem nagyon szokás vitatni, inkább a mennyiségről szoktak vitatkozni a tudósok, néhány havonta megjelenik egy-egy új kutatás az ideális mértékről. Nem mindig volt azonban így, még az olyan mai lelkes kávéfogyasztó országokban sem, mint Svédország – írta az Index.
Szerinted hol él a legtöbb milliárdos és hol a legnagyobb az államadósság? Most egy érdekes térképen megnézheted.
A japánok megőrültek a szőrös kis nyuszinak tűnő dologért, de mára már az egész internetet bevette.
Gondolkodtál már azon, vajon mi történik a szervezetedben, miután megittál egy doboz szénsavas üdítőt?
Elképesztő felvételeket készített az Időkép meteorológiai ballonja, ami a vihar villámtevékenységét vette fel.
Lehet, hogy ti is láttátok már azt a hírt a Facebookon, hogy különös égi jelenségnek leszünk tanúi ma éjjel. Állítólag kék lesz a Hold. De csak állítólag.
Láttatok már vízgömbbe dobott pezsgőtablettát? És mindezt egy űrállomáson?
Miért olyan elterjedt a nézet, hogy az emberi lélek 21 grammot nyom, miért pont ennyit, és mi ebből az igazság? Újabb tudományos tévhitet leplezünk le.
Csak nehezen jutnak eszedbe a dolgok? A tudósok szerint egy kis alvás segíthet.
Mivel helyettesítették a vécépapírt, és hová ürítették az éjjeliedényeiket az ókori rómaiak? Ezt biztosan nem tanították töriórán.
Egy animációban mutatják be, milyen lenne, ha fénysebességgel száguldanánk végig a Naprendszerben.
Az ókori Görögországot mint a demokrácia bölcsőjét emlegetik, pedig a mai értelemben véve nem is volt demokrácia, ráadásul maguk a görögök is utálták.
Felejtsétek el, amit az óvodában gondoltatok a Napról, és azt is, amit a filmekben láttatok: ezzel a négy tudományos ténnyel bebizonyítjuk, hogy a világűr egyáltalán nem olyan, mint amilyennek elképzeltétek.
A csótányok nem bírják olyan jól a radioaktív sugárzást, mint ahogyan azt a közhiedelem tartja. De mi köze ehhez a hatvanas évek hippimozgalmainak? Újabb tudományos tévhit hátterét mutatjuk be.
A nyelvetek hegyével az édeset, a széleivel pedig a sósat és a savanyút érzékelhetitek? Kóstoljatok meg egy limonádét, és felejtsétek el gyorsan, amit az iskolában tanítottak.