Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerda délelőttig közel háromezren csatlakoztak egy oldalon a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének múlthéten nyilvánosságot látott nyílt leveléhez. Több iskola testületileg áll a miskolciak mellé.
Már Szegeden is szerveződik a tiltakozás az egyetemi oktatók körében, mivel keveslik a kormány bérrendezésre tett ígéretét. Az oktatók felháborodtak az államtitkárság nyilatkozatán is.
A Magyar Tudományos Akadémia egyik osztályának új üléshelyet kell keresni, mert a joggal foglalkozó akadémikusok nem hajlandóak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen összegyűlni –írta a vs.hu.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elutasítja az oktatást sújtó forráskivonást, az iskolabezárásokat és a szakok megszüntetését. Mint közleményükben írták, „Nem adjuk a jövőt! Azt mondják, a bölcs ember más kárán tanul, az ostoba a sajátján. Úgy tűnik a kormány, azon sem.”
A 307 megkeresett iskola túlnyomó többsége nem jelzett vissza, vagy nemet mondott a Klik kérésére és nem küldenek gyerekeket a március 15-i állami ünnepségre.
"Miért nem maradhat a kedvenc tanárom?", "Miért nincs tesiszere a sulimnak?" - ezeket a kérdéseket címezte a kormányzatnak az a tizenkét diák, aki szombaton a Deák, majd a Vörösmarty téren akciózott. A középiskolások a "következetlen és megvalósíthatatlan oktatási reform" ellen tiltakoztak: táblákra írt kérdéseiket végül a Kossuth téren felállított kordonokra akasztották, "abban a reményben, hogy az ország "felelős" döntéshozói válaszolnak majd rájuk".
A kormány felsőoktatási intézkedéseire reagáló táblákat akasztottak a szegedi Dóm téren lévő szobrokra. A festők, írók és tudósok szobrára akasztott üzenetek a kormány bölcsészekkel kapcsolatos állásfoglalását és a művészeti képzésből való forráskivonást is kifigurázzák.
A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen a magyar oktatók kifogásai dacára elfogadott új egyetemi charta ellen tiltakozott csütörtökön este több száz marosvásárhelyi a helyi Vártemplomban.
Több mint ötszáz diák, tanár és szülő vonult a VII. kerületi önkormányzat elé hétfő délután, így tiltakoztak a Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium bezárása ellen. Az intézmény április 20-án, egy héttel a beiratkozási időszak után kapta meg az önkormányzat tervezetét, mely szerint a tanulókat szeptembertől a Baross Gábor Általános Iskolába helyeznék át.
Több mint huszonötezer romániai egyetemista és főiskolás tüntetett hétfőn Bukarestben, Temesváron, Gyulafehérváron és Marosvásárhelyen – a hallgatók a decemberben elfogadott új oktatási törvény ellen tiltakoztak, amely kizárja őket a felsőoktatási intézményeket vezető szenátusokból. Ukrajnában is demonstrálnak a diákok, ott az oktatási miniszter távozását és az új felsőoktatási törvény tervezetének visszavonását követelik.
Kutatóegyetemi rektorok tiltakoznak a felsőoktatási intézményeket érintő zárolások miatt, a pénteken az MTI birtokába került, Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternek küldött levél szerint a zárolás mértékét aránytalannak, és az intézmények működését súlyosan veszélyeztetőnek tartják.
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Betartotta ígéretét az új felsőoktatási törvény ellen tiltakozó Facebook-csoport: a közösségi oldalról bárki letöltheti a jogszabály vitairatának munkapéldányát. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak ma kellene megjelentetnie a tárca honlapján a tervezetet.
Óráról-órára emelkedik a "Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen" névvel szerveződött Facebook-csoport támogatóinak száma, most éppen 17.887-en vannak.
A júliusi 25 százalékos bércsökkentés ellen tiltakozva vonult a kormány épülete elé több ezer pedagógus október 5-én Romániában. Bukarestben május óta ez a második nagyszabású akció, azóta körülbelül kétezer pedagógus mondott fel vagy kért fizetetlen szabadságot a bércsökkentések és az oktatásban tapasztalt körülmények miatt.