Idén már sem tantermi, sem online oktatás nem lesz Bolíviában
A bolíviai kormány úgy döntött, hogy leghamarabb 2021-ben járhatnak újra iskolába a diákok.
A bolíviai kormány úgy döntött, hogy leghamarabb 2021-ben járhatnak újra iskolába a diákok.
Egyes felsőoktatási intézményekben szokásos, tantermi formában, míg máshol online előadásokkal indul a tanév szeptembertől. De olyan egyetem is van, ahol hibrid oktatásra készülnek, vagyis személyes és online kurzusok is lesznek. Megnéztük, hogy a jelenlegi állás szerint mire kell számítaniuk a hallgatóknak az őszi szemeszterben.
Várhatóan a hagyományos és a távoktatás ötvözésével - azaz hibrid oktatással - indulhat a következő tanév az iskolákban. De mit jelentene ez a különböző korosztályok számára?
Gulyás Gergely a mai kormányinfón beszélt a tervekről.
Hogyan tovább a 2020/2021-es tanévben, miben változnak az új tankönyvek és hogyan dolgoznak majd az iskolaőrök? Heti hírösszefoglalónkat olvashatjátok.
Bár a felősoktatási intézmények is szeretnék, ha szeptembertől személyesen folytatódhatna az oktatás, lehet, hogy erre a koronavírus miatt nem lesz lehetőség. Éppen ezért a kormány igyekszik felkészülni arra, ha szeptembertől távoktatással indulna a tanév. De hogyan érintheti majd ez a frissen felvételizett hallgatókat? A legújabb rendeletből kiderül.
Jönnek az iskolaőrök és terítéken van a csúsztatott, 9 órai iskolakezdés is. Ezen felül kiderült, mikor kezdődik az egyetem és hol tartanak diplomaosztókat, illetve milyen fontos dolguk van még a felvételizőknek a következő héten. Összeszedtük az elmúlt napok legfontosabb oktatási híreit.
A tankerületi fenntartású iskolák közül 288, a szakképző intézmények közül pedig 204 kérte, hogy rendeljenek ki hozzájuk iskolaőrt szeptembertől – értesült a Magyar Nemzet.
Angliában ugyan a szigorú szabályok mellett, de fontosnak tartják, hogy szeptembertől újra kinyissanak az iskolák a diákok felzárkóztatása és a családok élete miatt is.
Habár már jó néhány napja elkezdődött az iskola, visszarázódni még nem biztos, hogy mindenkinek sikerült. Mit tapasztaltatok az elmúlt időszakban?
A tanulók most az udvarra sem mehetnek ki játszani, ugyanis a felújítás miatt új házi-, vagyis udvari rend lépett életbe az iskolában.
Több iskolában komoly gondot okoz a pedagógushiány, a pályakezdők egyharmada ugyanakkor el sem kezd tanítani. A természettudományos tanárszakokra jelentkezők száma a legalacsonyabb - írja a 24.hu.
Hétfőn megkezdődött a tanítás az általános és középiskolákban. Milyen ez nektek most, az első hét után? Amire szavaztok, az rögtön feljebb kerül az oldalon, így mindig láthatjátok a pillanatnyi állást.
Egy héttel később kezdődik a tanítás az egyik pécsi iskolában, mert még nem végeztek az épület energetikai felújításával.
Gyorsjelentést tett közzé a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) arról, mennyit dolgoznak a pedagógusok a saját bevallásuk alapján.
Ennél motiválóbb ajándékot el sem tudnánk képzelni: tanévindítás egy tanári üzenettel.
Erős forgalomra számítanak az áruházak a hétvégén; a legtöbb család augusztus 20-a után vásárol be az iskolakezdésre, és a szeptember közepéig tartó időszakban a hétvégi napok különösen forgalmasak az MTI-nek nyilatkozó áruházláncok szerint.
A pedagógusok túlterheltségére és a pálya elöregedésére figyelmeztetett Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke a tömörülés pénteki budapesti tanévnyitó sajtótájékoztatóján.
Egy nyolc éves kisiskolás lett az közösségi média sztárja, miután megosztottak egy képet arról, ahogyan az egyik autista iskolás társát vigasztalja – írja a Dailymail.
Maruzsa Zoltán köznevelési helyettes államtitkár arról beszélt, hogy minden iskolába rendben megérkeznek a tankönyvek az egy hét múlva induló 2019/2020-as tanévre.