Észak-Macedóniában és Szlovéniában is visszaülhetnek a diákok a padokba
Egy hónapos csúsztatás után, október elsejétől Észak-Macedóniában is elkezdődött az oktatás. Szlovéniában pedig szintén a mai naptól nyitottak újra az egyetemek.
Egy hónapos csúsztatás után, október elsejétől Észak-Macedóniában is elkezdődött az oktatás. Szlovéniában pedig szintén a mai naptól nyitottak újra az egyetemek.
A Metropolitan Egyetem a távolságtartási szabályok miatt döntött úgy, hogy az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Karon hibrid oktatás helyett csak azokat az órákat tartják meg személyesen, amelyeket felszerelés hiányában nem lehet otthon elvégezni.
Egy olvasónk küldte a Színművészetin vasárnap körbeküldött levelet, miszerint az egyetem körül kialakult helyzet megvitatása és elemzése miatt egy héttel később kezdődne a tanév. Hivatalos megerősítést egyelőre még nem kaptunk.
Már Észak-Macedónia és Irán is döntött a tanévkezdésről, Romániában viszont bizonytalanná vált az iskolák megnyitása.
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) szombat este emailben tájékoztatta a hallgatókat, hogy a szeptember 7-ei tanévkezdést egy héttel elcsúsztatják. Döntésük oka, hogy az elmúlt néhány nap fertőzöttségi adatainak alakulása és az előírások időközben történt szigorítása miatt át kell szervezniük az oktatást.
Rendkívül eseménydús hetet tudhatunk magunk mögött. Szinte még el sem kezdődött a tanév, de már most tíz olyan oktatási intézmény van, ahol rendkívüli szünetet rendeltek el. Az egyetemeken hétfőtől indul az őszi szemeszter - a legtöbb helyen hibrid oktatásra készülnek, viszont van, ahol már most távoktatással indítanak. A héten kezdődtek a kollégiumi beköltözések, de az NKE egyik kollégiumát ki is kellett üríteni a koronavírus miatt. Mindeközben a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói elbarikádozták az egyetemet és nem engedik be az új vezetőséget. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A koronavírus-járvány terjedésének megelőzése és a hallgatók egészségének megóvása érdekében szigorú intézkedések mellett, vegyes oktatási renddel kezdődik a tanév hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
Nagyok a különbségek az állami és egyházi iskolák járvány elleni védekezésében. Ma is több olyan oktatási intézményről számoltunk be, ahol koronavírus-fertőzötteket találtak - egyes helyeken szünetet rendeltek el, míg máshol digitális oktatásra állnak át. Folytatódtak a tüntetések az SZFE előtt, és egyre többen fejezik ki szolidaritásukat az ügyben. A BME tanévnyitóján még az épületek előtt álló szobrok is maszkokat kaptak. Ezek voltak a nap legfontosabb hírei.
Három nappal a tanévkezdés után a koronavírus-fertőzés veszélye miatt Franciaországban 22 oktatási intézmény van zárva a 60 ezerből - mondta pénteken Jean-Michel Blanquer oktatási miniszter, aki szerint ez egy viszonylag alacsony szám.
A Pannon Egyetem alapvetően hagyományos oktatásra készül szeptembertől, azonban a tavaszi félév tapasztalatait felhasználva egyes esetekben a hibrid rendszert is alkalmazza.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) ma tartotta meg a tanévnyitót, mindenki, még a szobrok is maszkot kaptak.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Szerdán megkezdődött a 100 ezer iskolai dolgozó és tanár tanévkezdés előtti koronavírus-tesztelése Madridban, amelyet azonban fel is kellett függeszteni, miután kilométeres sor és órákig tartó várakozás alakult ki az egyik kijelölt helyszínen.
A diákok alig fele tér vissza az iskolapadba a világon a jelenlegi iskolakezdéskor - számolt be erről kedden az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Becsengettek a 2020/2021-es tanév első napján, a tanévkezdés azonban sok izgalommal és felkészüléssel járt. Az első iskolai nap a hagyományos oktatásban pedig nem volt eseménytelen - több iskolát már most bezártak a fertőzések miatt. Összeszedtük, amit szeptember 1-jén érdemes tudni.
Elindult a tanév - és bármilyen meglepő is lehet, egy friss felmérés alapján a legtöbb magyar diák gyalog jár iskolába. Ti mivel közlekedtek?
Magyarországon sem minden iskolában indult hagyományosan a tanév, olyan suli is van, ahol a fertőzések miatt csak egy hét múlva indulhat el a tanítás. De mi a helyzet külföldön? Megnéztük, hogyan indul (vagy éppen nem indul) a tanév más országokban.
Már az előző félév is nagy kihívás volt mindenkinek, szülőknek, tanároknak, diákoknak. Az őszi félévben is fel kell készülni arra, hogy bármi megtörténhet, hiába indul el hagyományosa módon az oktatás.
Van olyan iskola, ahol a tanárok takarították augusztusban a tantermeket és az épületet - mondja el a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, az érdekképviselet tanévnyitó sajtótájékoztatóján. A PSZ Orbán Viktorhoz fordul a pedagógustársadalom problémái miatt.