Ezeken a területeken éri meg leginkább mesterdiplomát szerezni
Akár több százezer forinttal is többet kereshet havonta, aki mesterdiplomát szerez — különösen az orvosi, egészségtudományi és informatikai területeken.
Akár több százezer forinttal is többet kereshet havonta, aki mesterdiplomát szerez — különösen az orvosi, egészségtudományi és informatikai területeken.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
A matematikus, az alkalmazott matematikus és a fizikus mesterdiplomákkal lehet a legtöbbet keresni a természettudományi területen.
Földrajz és biológia diplomával rendelkezők kezdő havi fizetése nem éri el a bruttó 400 ezer forintot.
Átlagosan 25 százalékkal többet kereshettek gazdasági végzettséggel, ha alapképzés után mesterdiplomát is szereztek.
Minimum nettó 383 ezer forintos fizetést szeretnének.
Mindegyik pedagógusszak esetében a frissen végzettek bruttó átlagjövedelme eléri a 400 ezer forintot.
Média design diplomával lehet a legtöbbet keresni a művészeti képzési területen, ahol ez az egyetlen képzés, amelynek átlagjövedelme eléri a bruttó 500 ezer forintot.
Bár évről évre a gazdálkodási és menedzsment és a kereskedelem és marketing a két legnépszerűbb képzés a felsőoktatási felvételiben, fizetések szempontjából a Diplomán túl 2023-as adatai szerint jobban megéri más gazdasági képzést választani azoknak, akiket ez a képzésterület érdekel.
Bruttó 656 ezer forintos átlagjövedelemre számíthatnak azok, akik a legjobban fizető műszaki területen végeznek.
Akár az első vagy az utolsó féléveteket kezditek az egyetemen, érdemes tudnotok, hogy milyen fizetésre számíthattok, ha megkapjátok a diplomátokat. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek a 2024-es felvételi 5 legnépszerűbb szak elvégzésével.
Összegyűjtöttük, mennyit lehet keresni friss diplomásként az idei év legnépszerűbb mérnöki képzésével.
Évek óta az egyik legkeresettebb szak a gazdálkodási és menedzsment az egyetemi felvételin. Idén összesen 6801-en jelölték meg első helyen.
Februárban havi bruttó 605 ezer, és nettó 417 ezer volt az átlagkereset.
Július 10-ig van időtök eldönteni, hogy szeretnétek-e változtatni a felvételi sorrenden. Annak érdekében, hogy könnyebb legyen meghozni a végleges döntést, összegyűjtöttük, hogy a legnépszerűbb szakok elvégzése után 2023-ban milyen átlagjövedelmet vihettek haza a friss diplomások.
Továbbra is sok a bizonytalanság a pedagógusok béremelésével kapcsolatban.
A televíziós műsorkészítés szakon végzett friss diplomások havi bruttó átlagkeresete majdnem eléri a 450 ezer forintot, míg a táncművészek fizetése kevesebb, mint 300 ezer. Mutatjuk a legmagasabb és a legalacsonyabb fizetéseket.
Gazdálkodás, pszichológia, kereskedelem vagy éppen jog, esetleg kommunikáció. Ezek a képzések szinte minden évben bekerülnek a legnépszerűbb egyetemi szakok listájára, hiszen több ezer jelentkezőt vonzanak. Utánajártunk, 2023-ban pályakezdőként mekkora fizetést vihetnek haza, akik a tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzés valamelyikén diplomáztak.
Bruttó 719 587 forint volt az átlagfizetése 2023-ban azoknak a pályakezdőknek, akik mérnökinformatikusként végeztek valamelyik egyetemen a 2020/21-es tanévben - derül ki a Diplomás Pályakövetés legfrissebb adataiból.
Bruttóban 200 ezer forintot sem lehet keresni lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnökként, ami jelenleg a legrosszabbul fizető alapszakos diploma itthon. Mutatjuk, melyik diplomával számíthattok az egyetem után a legalacsonyabb fizetésekre.