Ezen a tíz egyetemen a legjobb a pedagógusképzés 2025-ben
Azt ELTE gyakorlatilag megkerülhetetlen, de a Szegedi Tudományegyetem is bőven ott van a nyomukban. Mutatjuk a 2025-ös pedagógus-képzésterületi rangsort.
Azt ELTE gyakorlatilag megkerülhetetlen, de a Szegedi Tudományegyetem is bőven ott van a nyomukban. Mutatjuk a 2025-ös pedagógus-képzésterületi rangsort.
A kormány vagy magát csapja be, vagy szándékosan tájékoztat félre, de a tanárképzésre felvett hallgatók mennyisége nem olyan fényes, mint ahogy azt beállítja.
Nagyon népszerűek voltak az osztatlan tanári képzések a szabolcsi és a borsodi diákok körében az egyetemi felvételin.
Az idei felvételin gyógypedagógia alapszakra mintegy 1242 27 éves vagy annál idősebb felvételiző került be.
Az idei felvételin a tanító alapszakra felvettek döntő többsége 27 éven felüli.
A felsőoktatásért felelős miniszter által felügyelt pilot program már az idei évben kezdetét veszi.
17 ezer jelentkezőből több mint 4700 jelentkezett valamilyen pedagógus szakra.
A legtöbb helyen óvodapedagógus, de tanító és csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra is jelentkezhettek a pótfelvételin, ha államilag támogatott képzésben szeretnétek tanulni ősztől.
Részletes adatokat közöltek a felvételi eljárásról.
Csecsemő- és kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, gyógypedagógusok. Idén 2500 olyan jelentkezőt vett fel az ELTE, akik remélhetőleg ezen szakok valamelyikén fognak diplomát szerezni a következő években.
A tervezettnél később, de továbbra is sor kerül a kilakoltatásokra.
Hiába jelentkeztek rá többen, mint az elmúlt években, a pedagógusok összlétszámán nem segít majd, hogy 4977-en szeretnének bekerülni valamilyen rövidített tanári mesterképzésre. Ők ugyanis már eddig is pedagógusok voltak, akik most továbbképeznék magukat, miközben az osztatlan tanári alapszakokra jelentkezők száma továbbra is aggasztó.
A QS friss szaklistájára egyetlen hazai egyetem került fel. Mutatjuk.
Az egyetem szerint az érintett lakóház bántó tájsebként van jelen Budapest szívében.
Embertelen, kegyetlen, vállalhatatlan, és szegényellenes a kormány döntése a kerület polgármestere szerint.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) szerint új képzőhely helyett inkább a tanári pályát kellene tartósan vonzóvá tenni.
Egy év alatt 3507-ről 2060-ra csökkentette az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedagógusképzéseinek keretszámát, de nem az ELTE az egyetlen intézmény, ahol nagyot csökkentek az elérhető férőhelyek, míg más egyetemeken feltűnően sokkal nőttek.
A pedagógusnak nem a pályaválasztó fiatalok, hanem főleg a harmincas-negyvenes nők tanulnak.
Bruttó 346 987 forint volt a pályakezdő pedagógusok átlagkeresete 2023-ban a Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb adatai szerint.
A legalacsonyabb bruttó fizetést az óvodapedagógusok kapják.