Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Euroexam-vizsgákon több idő lesz az olvasott szöveg értését és az íráskészséget tesztelő feladatok megoldására, a vizsgán a korábbinál kevesebb műfaj kerülhet elő, és bevezetik a „checklist-alapú” értékelést.
Az elmúlt években húsz-harminc százalékos volt a piaci visszaesés a felnőttek nyelvoktatási szektorában, ráadásul a katatörvény és a felsőoktatási nyelvvizsgakövetelmények átírása, a rezsicsökkentés szigorítása még nehezebb helyzetbe hozhatja a nyelviskolákat, nyelvvizsgaközpontokat.
Huszonkét év után megszűnik a Corvinus Nyelvvizsgaközpont, amely több nyelvből szervezett szaknyelvi és általános nyelvvizsgákat. A központ nyelvtanárai továbbra is a Budapesti Corvinus Egyetemen tanítanak majd.
Augusztus első hete sem volt eseménytelen: véget ért a pótfelvételi jelentkezési határideje, a kormány szerint a nyugdíjkorlát feloldása a megoldás a tanárhiányra, és folytatódik a felmérés az iskolákban a fafűtéses átállás miatt. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb híreit.
Bár sem a felvételinél, sem a diplomaszerzésnél nincs központi nyelvvizsga-követelmény, sokan a nyugodtabb nyári időszakot használják ki a nyelvvizsga-felkészülésre. Hoztunk pár hivatalos mintafeladatsort, amikkel gyakorolhattok.
Még nehezebb helyzetbe kerülhet a nyelvoktatási piac az egyetemi-főiskolai nyelvvizsgaszabályok felpuhítása miatt, pedig a járvány, a 2020-as és 2021-es nyelvvizsga-amnesztia és a katatörvény miatt eddig sem volt könnyű dolguk a vizsgaközpontoknak és a nyelviskoláknak. A döntés ráadásul rossz hatással lesz a társadalomra, az ország gazdaságára és a munkaerőpiacra is.
„Régóta feszítő problémát kezel a kormány a kötelező nyelvvizsgarendszer kivezetésével” – írta csütörtök este Facebook-oldalán Csák János kulturális és innovációs miniszter. De vajon tényleg nem kell majd nyelvvizsga a diplomaszerzéshez, és milyen egyetemeken van reális esély arra, hogy puhítanak a nyelvvizsgaszabályokon?
Gazdasági, műszaki, orvosi, sőt katonai és egyházi szaknyelvi vizsgát is tehetnek azok, akiknek erre a diplomaszerzés vagy a munkájuk miatt szükségük van. Szakemberek azt mondják, nem csak a papír miatt érdemes szaknyelvet tanulni egyetemistaként – jól fog jönni az első (és a sokadik) munkahelyen is. A HVG Nyelvtanulás 2022 cikke.
Van, ahol az angol vagy a német, máshol az olasz, a francia vagy a spanyol az oktatás nyelve, de olyan középiskola is működik az országban, ahol a diákok oroszul vagy kínaiul tanulnak különböző tárgyakat. Több tucat két tannyelvű gimnázium és technikum közül választhatnak a nyolcadikosok, ha az érettségi évére szeretnének a felsőfokú nyelvvizsga közelébe jutni. A HVG Nyelvtanulás 2022 cikke.
Lassan két éve, hogy nemcsak hagyományos és számítógépes, hanem online nyelvvizsgára is lehet jelentkezni itthon. Az online megoldást persze a kényszer (pontosabban a járvány) szülte, de szakemberek szerint ez a jövő. Egyikük úgy fogalmazott: online testing will become „the norm”. A HVG Nyelvtanulás 2022 cikke.
Az írásbeli érettségik végén indul a hiányzó dokumentumok, papírok és bizonyítványok pótlása. Mutatjuk, kinek és hogyan kell feltöltenie a megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványokat.
Mit kell tenni az idén megszerzett nyelvvizsga- vagy érettségi bizonyítvánnyal, ha egyetemre vagy főiskolára felvételiztek? Be kell-e szkennelni/le kell-e fotózni a papírokat, és fel kell tölteni az e-felvételi rendszerébe?
Erről Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a mai kormányinfón, ezen felül kitért a tanári szakszervezetek tárgyalási szándékára is.
Idén már nem lesz nyelvvizsga-amnesztia, vagyis a diplomákat már nem adják ki elismert nyelvtudás nélkül – megerősítette az Eduline információját az Innovációs és Technológiai Minisztérium az RTL Híradónak.