A diákok többsége előbbre jár, mint az oktatási rendszer
Tízből nyolc diák okostelefonján talál segítséget a tanuláshoz, derül ki egy amerikai kutatásból.
Tízből nyolc diák okostelefonján talál segítséget a tanuláshoz, derül ki egy amerikai kutatásból.
Rengeteget hallani adathalászatról és telefonjainkat lehallgató kormányokról. A legnagyobb veszély személyes adatainkra azonban a nemtörődömség.
Hiába vonz, ne dőlj be a trükköknek!
Számos hazai egyetem és főiskola törekszik, hogy megkönnyítse a hallgatói életét az intézményi ügyintézésben, a kurzusokról és oktatókról feltöltött információkkal lássák el őket. A tanulás mellett többen arra is ügyeltek, hogy kikapcsolódási lehetősége is legyen a hallgatóknak.
A sötét középkor a történészek által eddig hivatalosan elfogadott 1492-vel ellentétben csak nemrég, valamikor a Nokia 3310-es piacra dobása és a WhattsApp teljes titkosítása között ért véget. Nem hiszitek? Akkor megmutatjuk, mennyire kegyetlen volt a világ az iskolásokkal 15 évvel ezelőtt. Négy rémtörténet a közelmúltból.
A kihangosított mobiltelefon ugyanúgy elvonhatja a sofőr figyelmét, mintha egy kézben tartott készülékbe beszélne - állapították meg szakemberek. Ezért szeretnék ezt is betiltani, egyelőre csak Nagy-Britanniában.
Nyári bringatúrák, fesztiválok és utazások fontos eszközei. Ha már egyszer úgyis mindig zsebben az okostelefon, használjuk okosan!
Egy magyar tanár (pontosabban a Madách egyik oktatója) zseniális kísérletet végzett diákjaival. Ebből derült ki, hogy a diákok úgy és akkor mobiloznak órán, ahogy és amikor csak akarnak. Hiába minden tiltás, a tanár észre sem veszi, ha megkerülik a szabályt.
Mutatunk néhány játékot, amiket mindenképp érdemes letölteni a mobilotokra. Ha a betűkirakókat kedvelitek, vagy nyugtató játékot kerestek a vizsgaidőszak alatt, akkor ez az írás nektek való.
Mobilról olvassátok ezt a cikket? Akkor mindenképp szakítsatok időt arra is, hogy személyesen beszélgessetek valakivel, ugyanis komoly gondokat okozhat a túl sok neten töltött idő. Nem biztos, hogy jó, ha mindig kéznél a net.
Már a tollat sem bírják rendesen megfogni a gyerekek, annyit lógnak a telefonjukon – ezt állítja egy brit tanár, aki szerint tanítványai teljesen elpuhultak a modern technika miatt. Mindig a „mai gyerekekkel” van a baj.
Zene, képek, játékok, videók – ma már mindez elfér egyetlen okostelefonon, de volt idő, hogy fényképezővel fényképeztek, magnón hallgatták a zenét és az internet sem volt mindig mindenhonnan elérhető. Ti még használtátok ezeket, a ma már ritkaságnak számító tárgyakat? Mutatunk hat, korábban mindennapinak számító eszközt, amit a mai gyerekek talán már fel sem ismernek.
Lelőtte magát egy 19 éves amerikai férfi, aki egy töltetlennek hitt talált pisztollyal készített magáról fotókat.
Egy új kutatás szerint a szelfik a személyiségünk lenyomatát is megőrzik. Sőt, az Ohio Egyetem tanulmánya szerint azok, akik sok szelfit osztanak meg, többnyire nárcisztikus pszichopaták.
Allah, a mindenható – egy kabuli iskolában a 24 éves Szamira Ahmadzainak nem tanár diktálja a fenti szöveget, hanem a...
Mobil nélkül maradhatnak a diákok Nagy-Britanniában, a közoktatási intézmények ellenőrzéséért felelős Ofsted ugyanis...
Egy bolognai gimnázium diákjainak sikerült hét napot televízió, internet, mobiltelefon nélkül kibírni.
Vége a szobafogság és a zsebpénzmegvonás korának: egy friss tanulmány szerint a tinédzserek a mobiltelefonjuk...
A romániai iskolákban is egyre komolyabb problémát jelent az erőszak – az iskolai agresszió legutóbb egy mobiltelefonos videó miatt került újra címlapokra.
Egészségügyi kockázatai miatt kitiltaná az iskolákból a mobiltelefonokat és a vezeték nélküli internetkapcsolattal rendelkező számítógépeket az Európa Tanács egyik bizottsága.