Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ha mesterképzésre jelentkeztetek, akkor számolnotok kell azzal, hogy rátok teljesen más pontszámítási szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra felvételizőkre. Mutatjuk a szabályokat.
Mi történik, ha több helyen is eléritek a felvételi ponthatárt? Mi a helyzet akkor, ha a kiválasztottot szakotok mégsem indul el? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Hogyan számolják a felvételi pontokat, ha már van diplomátok, és alap- vagy osztatlan képzésre, illetve felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek? Kötelező-e ebben az esetben az emelt szintű érettségi? Itt vannak a részletek.
Ha mesterképzésre jelentkeztetek, akkor számolnotok kell azzal, hogy rátok teljesen más pontszámítási szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra felvételizőkre.
A mesterképzéseknél ugyanis nem mindegy, milyen alapszakon tanultatok korábban. Mutatjuk, hol nézhetitek meg a bemeneti követelményeket, illetve mikor lehet szükségetek kreditelismerésre.
Mesterképzéseknél teljesen másképp működik a pontszámítás, mint alap- és osztatlan szakok esetén. Mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a pluszpontokra.
Nemcsak az alap- és osztatlan képzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezőknek kell számolniuk minimumponthatárral, hanem a mesterszakokra felvételizőknek is. Mutatjuk, hány pont alatt nem kerülhettek be egyetlen államilag támogatott és önköltséges képzésre sem.
A legfrissebb felvételi statisztikák szerint a 2021 szeptemberében induló egyetemi, főiskolai képzésekre közel 102 000-en jelentkeztek. Mutatjuk, hogy ebből mennyien felvételiztek mesterre, illetve azt is, melyik volt a tíz legnépszerűbb képzés.
Mesterszakra jelentkeztek? Fontos, hogy tisztában legyetek a megjelölt szak pontos felvételi követelményeivel. Az alábbi táblázatban képzési területenként csoportosítva megtaláljátok a mesterszakokhoz szükséges bemeneti feltételeket.
A kínai kormány bővíti az egyetemek kapacitását, hogy többen tudjanak a diploma után továbbtanulni. Sokak szerint a kormány ezzel csak kitolja a munkahiányválságot.
Ha mesterképzésre szeretnétek jelentkezni a keresztféléves felvételin, azt ugyanúgy az E-felvételi rendszerén keresztül, február 15-ig tehetitek meg, mint az alap- vagy osztatlan szakok esetén. Ugyanakkor van néhány szabály, ami eltér a két rendszer között.
A keresztféléves képzésekre idén több mint négyszázzal többen jelentkeztek, mint tavaly ilyenkor, a mesterképzésekre jelentkezők száma pedig több mint ezer fővel nőtt.
Ha mesteren szeretnétek továbbtanulni, akkor sajnos nem mindegy, milyen alapszakon végeztetetek. Mutatjuk, hol tudjátok megnézni, milyen bemeneti követelmények vannak egyes szakokon.
Utánajártunk, hogy mely mesterszakok szerepeltek a tíz legkedveltebb között a keresztféléves felvételin és összehasonlítottuk a szeptemberben induló népszerű képzésekkel is.
Arról már többször is írtunk, hogy 17 571-en jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen mesterképzésre, azóta pedig az is kiderült, hogy ebből 13 361 hallgató kezdheti meg a mesteres tanulmányait szeptembertől - ami 8 százalékkal több a tavaly felvettek számánál. Most egy összesített táblázatban megnézhetitek, hogy hány diák tanulhat tovább idén a legnépszerűbb mesterszakokon.