Mi lesz a tartósan beteg érettségizőkkel?
Újabb kérést fogalmaztak meg az érettségivel kapcsolatban, most a tartósan beteg végzős diákok lehetőségein van a hangsúly.
Újabb kérést fogalmaztak meg az érettségivel kapcsolatban, most a tartósan beteg végzős diákok lehetőségein van a hangsúly.
Nem döntött a kormány a szerdai ülésén az érettségi vizsgák elhalasztásáról – mondták kormányzati források az atv.hu-nak. Szerintük legfeljebb a jövő heti kormányülésen foglalkoznak az érettségi vizsgák kapcsán a május 4-i időponttal.
Érdekes kérdés, amivel az elmúlt tíz évben biztosan nem, de lehet, hogy még soha nem kellett ilyen komolyan foglalkozni. Mennyi idő alatt lehet megszervezni, megtartani és kijavítani a vizsgákat úgy, hogy mindez ne veszélyeztesse az idei felvételiket?
A miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskolában heti egyszer oktatást tartanak azoknak a tanulóknak, akiknek nem áll rendelkezésére megfelelő felszerelés, hogy részt vegyenek a digitális oktatásban.
Minden országban más módszert találták ki az érettségikkel kapcsolatban. Van, ahol megtartják, van ahol törölték, nincs egységes stratégia, de az biztos, hogy idén nem lesz mindenhol érettségi.
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján jelentette be.
Április 22-től két hétre bezár az Újpalotai Összevont Óvoda Hartyán Tagóvodája, mert koronavírusos lett az egyik gyermek szülője.
Az érettségin a 65 év feletti tanárok is részt vehetnek a vizsgáztatásban és a május 4-ei időpont változtatásának jelenleg nincs kijelölt határideje.
Két hónapos lezárás után, május 11-én újranyitnak az iskolák Franciaországban. Az oktatás a korábbiakhoz képest sokkal kisebb létszámmal, 15 fős osztályokban folytatódik.
A Covid-19-világjárvány miatt távoktatásba kényszerülő mintegy 1,5 milliárd diák több mint felének nincs számítógépe, amellyel követhetné az órákat, 43 százaléka pedig nem rendelkezik internet-hozzáféréssel - figyelmeztetett kedden az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Természettudós és híres labdarugó is szerepel a brit közszolgálati csatorna oktatási műsorának tanárai között.
Magyarországon megtartják az írásbeli érettségiket, május 4-én lesz az első vizsga. Az oktatás terén most az egész világon sok kérdés van. Így tartják meg az érettségiket a világ körül.
Rendhagyó körülmények között, szigorú egészségügyi-biztonsági szabályok betartása mellett, de zajlik a munka a felsőoktatásban, így a felvételi folyamat is folytatódik - mondta az MTI-nek Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
Kiderült, mekkora lehet azoknak a diákoknak a száma, akik digitális eszközök hiányában nem tudnak részt venni a távoktatásban.
Évek óta egyre több magyar diák kezdi meg egyetemi tanulmányait külföldön. Kivételes helyzetben vannak azok, akik idén ősszel külföldi egyetemen terveznek továbbtanulni, hiszen az ő jelentkezésüket, felvételijüket és egyetemkezdésüket jelentősen befolyásolja a koronavírus elterjedése.
Az érettségik kezdetéig már fél hónap sincs hátra, nehéz helyzetben vannak, akik most érettségiznek.
A járványhelyzet nagy hatással van az e- oktatásra is, hiszen egyre többen veszik igénybe és egyre több helyen tapasztalják meg az előnyeit. Persze ez most egy kényszerhelyzetből adódik, de vajon a jövőre nézve milyen változásokat hozhat?
A koronavírus miatti veszélyhelyzet során a felsőoktatási intézményeket, hallgatókat, valamint az általános felsőoktatási felvételi eljárást is érintik az új intézkedések.
A kormány döntése szerint az érettségik elkezdődnek május 4-én, azonban a miniszterelnök nemrég kijelentette, hogy a járvány tetőzése május 3-ra várható. Most reagáltak a kérdésekre.
A Szülői Hang is közleményt adott ki az érettségik kapcsán, melyben kiemelik, hogy különösen fontos az egészségügyi kockázatok csökkentése, főleg amikor a miniszterelnök szerint az érettségi kezdete egybeesik a járvány tetőzésének várható időpontjával.