Különlegesek tanárok a BBC oktatási műsorában

Természettudós és híres labdarugó is szerepel a brit közszolgálati csatorna oktatási műsorának tanárai között.

  • Eduline/MTI

A brit közszolgálati csatorna is oktatási műsorokat gyárt, hogy így segítse a jelenlegi járványhelyzetben a tanítást. Sergio Agüero, a Manchester City argentin sztárlabdarúgója nyelvleckéket ad, a 31 éves csatár óráin spanyolul tanítja számolni a gyerekeket.

 "Nehéz idők ezek a gyerekeknek és a szüleiknek is, akiknek meg kell próbálni a gyerekek koncentrációját fenntartani a tanulmányaikra az otthonukban" - nyilatkozta a manchesteri klubbal négyszeres bajnok támadó, aki március 8. óta nem játszott tétmeccset a koronavírus-járvány miatt.

David Attenborough, a 93 éves természettudós földrajzot fog tanítani a tv előtt ülő diákoknak - olvasható a CNN oldalán. A természettudós és dokumentumfilmes tantervében olyan témák lesznek majd, mint a világtérkép bemutatása, az állatok viselkedése vagy a világ óceánjainak megismerése.

Több híres név is szerepel az oktatók listáján, ilyenek például:

  • Ed Balss, volt parlamenti képviselő, közgazdász, matematikát fog oktatni
  • Brian Cox, részecskefizikus, aki természettudományokat fog oktatni
  • Mabel és Liam Payne énekesek, ők zeneórákat tartanak majd
  • Danny Dyer, aki III. Edward király leszármazottja, ő történelem órát ad majd

Hogyan zajlanak az idei érettségik a többi országban?

Magyarországon megtartják az írásbeli érettségiket, május 4-én lesz az első vizsga. Az oktatás terén most az egész világon sok kérdés van. Így tartják meg az érettségiket a világ körül.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Kapronczai Balázs: Rövid távon biztosan marad a hit- és erkölcstan oktatásának jelenlegi rendszere

Átalakulhat-e a hit- és erkölcstan oktatása? Az elmúlt hetek szakmai vitáira hivatkozva erről kérdezte az oktatási kormányzatot a KDNP-s Máthé Zsuzsa. Kapronczai Balázs államtitkár válaszában egyértelművé tette: a kormány rövid távon nem tervezi átalakítani a jelenlegi rendszert, hosszú távon pedig társadalmi egyeztetés tárgya lehet.

„Mi nem az íróasztal mellől hoztuk ezeket a döntéseket” – megszavazta a parlament az iskolakezdési támogatást

Elfogadta az Országgyűlés az iskolakezdési támogatásról szóló törvényjavaslatot, amit parlamenti vita előzött meg. Az ellenzék nehezményezte, hogy nincsenek jól meghatározva a jogosultsági feltételek és számos rászoruló család kimarad a támogatásból. A kormánypárt képviselői hangsúlyozták, hogy a támogatás szabályait szakmai egyeztetések alapján dolgozták ki, a rendszer nem tökéletes, de lehet rajta fejleszteni.