Egyre több az EU-s hallgató Hollandiában és Dániában, és ez feladja a leckét az egyetemeknek
A Hollandiába és Dániába érkező hallgatók tömege már lakhatási és gazdasági nehézségeket is okoz.
A Hollandiába és Dániába érkező hallgatók tömege már lakhatási és gazdasági nehézségeket is okoz.
Negyven százalékkal kevesebb EU-s hallgató jelentkezett a brit egyetemekre 2021-ben, mint egy évvel korábban. Helyettük más országok - például Hollandia - felsőoktatását választják.
A tandíj drasztikus drágulása és a kedvező diákhitel megszűnése miatt a legtöbb külföldre készülő más lehetőség után nézett.
A világ egyik legrangosabb posztgraduális programjába került be egy magyar egyetemista, aki London után jövőre Pekingben tanul tovább.
A Harvardtól, a Yale-től és a Hamilton College-tól is kaptak már felvételi ajánlatot a Milestone Intézet diákjai.
Az ELTE Apáczai János Gimnázium tanulója is az egyik legmenőbb amerikai egyetemre került be.
A Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium diákja, Dörnyei Bendegúz bekerült a Yale-re.
Van olyan vezető magyar egyetem, ahová a sikeresen felvételizők 10-15 százaléka nem iratkozik be – a döntés mögött időnként családi vagy anyagi okok állnak, a „potenciális elsőévesek” legnagyobb része azonban nem azért hagyja veszni a felvételi eredményt, mert elment a kedve a felsőoktatástól. Hanem azért, mert időközben felvették valamelyik külföldi egyetemre, és inkább ott tanulna tovább.
Újra lehet pályázni a Stipendium Peregrinum ösztöndíj azon részére, amelyből a külföldi felvételi költségeit fizethetitek - közölte a Nemzeti Tehetség Központ.
49 százalékuk külföldi egyetemen tanult tovább, a legtöbben Hollandiában kezdték ezt a tanévet – derül ki azokból az adatokból, amelyeket az Alternatív Közgazdasági Gimnázium (AKG) tett közzé a 2021-ben végzett évfolyamról.
Új ösztöndíjprogram létrehozásáról döntött csütörtökön a Nemzeti Versenyképességi Tanács.
Fontos bírósági ítéletről számolt be az egyik pedagógus szakszervezet, egy 18 éves magyar diák nyerte az egyik legrangosabb oxfordi esszéversenyt, megjelent a HVG középiskolai rangsora - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Külföldi egyetemen tanulnátok tovább? Erre az ösztöndíjra is pályázhattok - igaz, viszonylag kevés diák kaphatja meg a támogatást, a feltételek pedig szigorúak.
Egy 18 éves magyar diák szerezte meg az első helyet az egyik legismertebb és legnevesebb oxfordi esszéversenyen, ráadásul olyan témával, amely a tapasztalt bölcsészhallgatóknak is feladná a leckét. Csákány Olivér négy nyelven beszél, tavaly megszerezte a második helyet franciából az OKTV-n, mostanában pedig franciaórákat tart középiskolásoknak – ingyen.
Egy éven át tanult a világ egyik legzártabb országában Alek Sigley, aki cserediákként érkezett az észak-koreai Kim Ir Szen Egyetemre, és tapasztalatait a közösségi oldalakon is megosztotta ismerőseivel. Pechjére.
Az egyik budapesti gimnáziumban a májusban érettségizettek közül minden második diák szeptemberben már valamelyik külföldi egyetemen kezdett, de a HVG most megjelent középiskolai rangsorának élén álló három budapesti gimnáziumban – az Eötvösben, a Fazekasban és a Radnótiban – is magas a külföldre készülők aránya. A végzősök ráadásul nem a „futottak még” kategóriából választanak, hanem a legnevesebb brit, francia, amerikai vagy éppen holland egyetemekre felvételiznek. Az idei tudományos diákolimpiák magyar érmesei közül ma már többen cambridge-i hallgatók.
Hamarosan lezárul a Campus Mundi ösztöndíjprogram, de még lehet pályázni.
Ha külföldi egyetemen, angolul szeretnétek tanulni, általában nemzetközi nyelvvizsgával kell igazolnotok a nyelvtudásotokat. Bár a jelentkezési határidő mér arrébb van, ennek a követelménynek már most érdemes utánanézni.
A korábbi 30 százalékkal szemben idén a végzősöknek nem egészen 23 százaléka ment külföldi egyetemre, ebben a Brexit és valószínűleg a járványhelyzet is szerepet játszott – mondta az Eduline-nak Erős-Honti Zsolt, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium megbízott igazgatója. A gimnázium a The Telegraph idei listája szerint egyike azoknak az iskoláknak, ahonnan a legtöbben jutnak be az Oxford és a Cambridge képzéseire - a végzősök közül sokan idén is brit, holland vagy egyesült államokbeli egyetemre felvételiztek, sikerrel. De vajon könnyű-e ennyire felkészült és érdeklődő diákokat tanítani?
A külföldön tanuló magyar hallgatókat tömörítő Hungarian Youth Association szerint az egyetemisták így könnyebben vállalnának itthon gyakornoki munkát.