Hoffmann Rózsa hibátlanul foglalta össze a keddi oktatási vitanapot
Az ülésről kilépve értetlenségének adott hangot, ahol szerinte sok hazugság is elhangzott. De ki hazudott?
Az ülésről kilépve értetlenségének adott hangot, ahol szerinte sok hazugság is elhangzott. De ki hazudott?
Gyorsabban halad az önkormányzati működtetésű oktatási intézmények állami működtetésbe vétele, mint arra előzetesen számítottak - erről Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke beszélt a Magyar Hírlapnak adott, kedden megjelent interjújában.
Több mint kétezer iskola szűnt meg Magyarországon az elmúlt tíz évben, és ugyanezen idő alatt nyolcszáz új oktatási intézményt nyitottak - írta a Magyar Nemzet pénteken az Oktatási Hivataltól kikért adatokra hivatkozva.
Az idei a béremelések éve volt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) által felügyelt ágazatokban - így értékelte 2016-ot Balog Zoltán miniszter éves meghallgatásán az Országgyűlés Kulturális bizottságának csütörtöki ülésén.
Szombathelyen lejár a közétkeztetési ellátó szerződése, de a közbeszerzési eljárás eredménytelen lett. Holnaptól menza nélkül maradhatnak a diákok.
Nem kevés pénzt kellett pótolni, de már nincsenek nagy gondok a napi számlák fizetésében,
Már márciusban mutatkoztak törésvonalak a mozgalomban, hogy mennyire vállaljanak markáns politikai véleményt. A menekültügyhöz való hozzászólás végül a mozgalom egyik arcának távozását jelentette, azonban így a belső feszültség is enyhült. Októberben kiderül, hogy tud-e valami korszakalkotót tenni a Tanítanék Mozgalom.
A Világgazdasági Fórum versenyképességi rangsorában egyébként is sokat csúszott vissza hazánk, de oktatásban tök utolsónak lenni egy régióban különösen ciki.
Egyértelművé teszik, hogy csak szakmai alapon működnek együtt bárkivel, elítélik a szélsőséges megnyilvánulásokat. Addig végig nyomás alatt tartják a kormányt, amíg sem az általuk képviselt alapértékeket, sem az általuk javasolt gyakorlati formákat, eszközöket nem hajlandó átemelni, befogadni, megvalósítani.
Az idei tanévvel is annyi változás jön, hogy lehetetlen lesz megúszni felfordulások nélkül. Összeszedtük azokat, amik a legnagyobb problémát okozhatják majd nektek.
Már 2020-ra látványos fejlődést szeretnének érni a digitális oktatásban, ezért szeptemberben hozzákezdenek a furcsa rövidítésű DOS végrehajtásához.
Korábban megpróbáltuk felbecsülni, hogy a fizetetlen számlák miatt mekkora késedelmes tartozást halmozott fel a Klik, de önmagában a Tigáz lefedte az összeg jelentős részét. A késedelmes tartozások így könnyen százmilliókkal növelhették az eredeti tartozásállományt, a puszta tétlenség és a Klik költségvetésének alultervezése miatt.
Szakképzés katasztrofális helyzete, forráshiány az oktatásban, cigányok szegregációja, rossz tanári közérzet, átgondolatlan törvénymódosítások? Mind, mind olyan kritika, mellyel Pokorni Zoltán egykor a szocialista kormányokat kritizálta a választások után. Felkutattuk a Fidesz egykori elképzeléseit az oktatási rendszerről, de Pokorni szavait akár egy mai ellenzéki szájába is adhatnánk, annyira félrecsúszott minden, amit 2010-ben elterveztek.
Kinevezték az új tankerületi vezetőket is, akik állítólag nem lesznek igazi vezetők, hanem a több ezer igazgató. Közben zajlik az iskolák teljes államosítása, míg decentralizációról beszél a miniszter. Érti ezt még valaki?
Ősztől a szakgimnáziumot megkezdők számára eljöhet a vendéghallgatói ingázás ideje, ha később más tárgyból szeretnének érettségit tenni- derül ki Palkovics László oktatási államtitkárral készült interjúból. Az összevont, új természettudományos tárgy kidolgozása a tanárok feladata lesz. Az államtitkár egyértelmű sikerekről beszélt az oktatás finanszírozása kapcsán, úgy véli, hogy a jövőbeli működésben sem lesz hiány. Az önkormányzatokkal közös rendszer felszámolása is tiszta viszonyokat teremt szerinte, így elégedetlenség esetén egyértelműen az állam ellen lehet tüntetni.
A természettudományos tárgyak szakgimnáziumi összeolvasztása miatt aki fejlődni akar, az vendéghallgatóként más iskolába kell majd menjen a rendes órái mellett - összegezhető Palkovics László által portálunknak adott interjújából. Az államtitkár fontosnak tartaná, hogy a sportklubokra érvényes TAO-adókedvezményt kiterjesszék a felsőoktatásra is, hogy több forrás legyen a rendszerben.
Négy felső tagozatosból egy kerüli az iskolai mosdókat. Az alsósok között jobb az arány, de ekkor még kevesebb is lehet a rossz tapasztalatuk.
A magyar egészségügy helyzete miatt fejezték ki elégedetlenségüket demonstrálók péntek este a budapesti Kossuth téren. Az Országház és a villamossínek közötti részt megtöltötték a demonstrálók, többnyire egészségügyi dolgozók és szimpatizánsok, utóbbiak közül a legtöbben a Tanítanék Mozgalom felhívására érkeztek.
A februári Nem leszek suliban tiltakozás mintájára ismét távolmaradásukkal szeretnének tiltakozni a közoktatás állapota miatt a diákok.
Nem stabilan, hanem stabilabban: a napi problémák például megszűnnek az államtitkár szerint.