Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Pontosan mikor derül ki, melyik középiskolába jutottak be az idén felvételiző diákok? Összeszedtünk mindent, amit az ideiglenes és a végleges listáról tudnotok kell.
Tovább folytatódott a tanárok tiltakozása - a héten is sok intézményben szerveztek sztrájkot vagy polgári engedetlenségi akciót -, és hamarosan újabb tüntetések lesznek a Kossuth téren. Ismét magyar diákok értek el nemzetközi versenyen hatalmas sikereket, a Debreceni Egyetem visszavonta Putyin díszpolgári címét. A hét hírei.
Szerda éjfélig változtathatnak a középfokú iskolákba jelentkezők az iskola/tagozatlistán. Az esetek többségében azonban nem érdemes hozzányúlni a listához. Elmagyarázzuk, miért.
Újabb fontos dolga lesz a leendő középiskolásoknak és a szüleiknek, jövő héten jön a középiskolai felvételi módosítási időszaka. Mutatjuk, mi a teendő, ha nem úgy sikerült az írásbeli, ahogy terveztétek vagy időközben meggondoltátok magatokat.
Szerdán a legtöbb középiskola közzétette előzetes felvételi rangsorát, de arra is mindenhol felhívták a felvételizők és a szülők figyelmét, hogy a lista még nem végleges, azaz még nem dőlt el, ki kerül be a különböző tagozatokra. De akkor mire jó a felvételi ideiglenes rangsora ? És mi alapján alakul ki a végleges sorrend?
Miért nem érdemes előrébb sorolni a jelentkezési lapon azokat a középiskolákat, ahová egészen biztosan bekerültök majd? Miért nem jó döntés, ha a legszimpatikusabb iskolát egy gyengébben sikerült szóbeli után a listátok végére száműzitek? És hogyan működik a középiskolai felvételi algoritmus? Ezekre a kérdésekre mind válaszolunk ebben a cikkben.
Akkor sincs veszve semmi, ha nem sikerül a középiskolai felvételi. Május 9-én indul a rendkívüli felvételi időszak, akkor a középfokú iskolák üresen maradt férőhelyeiket hirdetik majd meg.
A szóbelik után jön az ideiglenes felvételi jegyzék, majd a végleges lista. Pontosan mikor derül ki, melyik középiskolába jutottak be a nyolcadikos diákok?
Nyilvánosságra hozták a szóbeli felvételi behívási ponthatárait a vezető gimnáziumok. Hány pontot kellett szerezni a Fazekas, a Trefort vagy éppen a Toldy felvételijén ahhoz, hogy a jelentkezők részt vehessenek a szóbelin? Mutatjuk.
Egyre több gimnázium és technikum hozza nyilvánosságra a szóbeli felvételi behívási ponthatárát. Ez fontos lehet, több középiskola ugyanis nem minden jelentkezőt hív be elbeszélgetésre.
Egészen február 21-én éjfélig lehet jelentkezni a középfokú iskolákba - így döntött az Oktatási Hivatal, miután péntek délután órákra leálltak az oldalai.
Február 22-e és március 11-e között tartják a szóbeli felvételit azok a középiskolák, amelyek nemcsak a jelentkezők rangsorolásakor az általános iskolai jegyek és a központi írásbeli felvételi mellett a személyes meghallgatás eredményét is figyelembe veszik. Az intézmények többsége az összes jelentkezőt behívja szóbelizni, máshol a többszörös túljelentkezés miatt csak azokat a diákok hallgatják meg, akiknek elég magas a "hozott pontszáma".