szerző:
Szabó Fruzsina
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egyre több gimnázium és technikum hozza nyilvánosságra a szóbeli felvételi behívási ponthatárát. Ez fontos lehet, több középiskola ugyanis nem minden jelentkezőt hív be elbeszélgetésre.

Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium hetedik évfolyamára összesen 32 diákot vesznek fel – idén 238-an jelentkeztek. A szóbelire 180 diákot hívnak be, a meghallgatás behívási ponthatára a maximális 150-ből (központi írásbeli 100 pont, általános iskolai jegyek 50 pont) 110. A kilencedik évfolyam 32 helyére 313-an felvételiznek idén, ott a szóbeli behívási ponthatára 116.

A győri Révai Miklós Gimnázium hat évfolyamos képzésére 32 diák juthat be. A jelentkezők közül azokat hívják be a szóbelire, akik legalább 121 pontot gyűjtöttek a központi írásbeli vizsgán és általános iskolai jegyeikkel.

A budapesti Közgazdasági Politechnikum is közzétette a szóbeli behívási ponthatárt. A 6+1 éves képzés szóbeli felvételijén azok a diákok vehetnek részt, akik általános iskolai jegyeikkel és a központi írásbeli felvételin elért eredményeivel legalább 96 pontot szereztek. „Sajnos a felsorolt felvételizőkön kívül másokat nem áll módunkban szóbeliztetni. Méltányosságból sem tudunk a megjelölt ponthatár alatt lévő diákokat szóban vizsgáztatni, hiszen hiába kapnák meg a maximális szóbeli pontokat, az sem lenne elég a bejutáshoz” – teszik hozzá.

A Gödöllői Török Ignác Gimnáziumban a nyolcosztályos képzés szóbeli behívási ponthatára 124, az angol nyelvi előkészítős, valamint az angolos tagozaté 113, a németesé 120, a digitális kultúra tagozaté pedig 113 pont.

Cikksorozatunk első részében többek között a budapesti Babits, Teleki Blanka, Trefort, Madách, a gödöllői református líceum szóbeli ponthatáráról olvashattatok. Itt nézhetitek meg:

A budapesti Apáczai, a Baár-Madas, a Kőrösi, a Jedlik és a BIG szóbeli behívási ponthatárait itt nézhetitek meg:

Miért "néma" a magyarok fele?

Érdemes-e már gyerekkorban elkezdeni a nyelvtanulást? Mire jó a „babaangol” és az „ovis német”? Milyen két tannyelvű iskolák működnek Budapesten, és milyen képzést kínálnak? Mennyibe kerül a nulláról eljutni a B2-es szintig? Ezeket a kérdéseket is megválaszoljuk a HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványában, amely a nyelvvizsga előtt állóknak is segít.

Hogy könnyebb legyen választani, összehasonlítottuk a legnépszerűbb vizsgatípusokat, megnéztük a feladatokat és az árakat, sőt még a szakmai és az online nyelvvizsgákat is. És persze annak is utánajártunk, miért „néma” – vagyis miért nem beszél idegen nyelveket – a magyarok fele. A HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványt keressétek az újságárusoknál vagy rendeljétek meg itt.