Jönnek az applikációfejlesztők és az ipari 3D-tervezők: középiskolások szerezhetnek hiányszakmát
Elindul ország első középiskolai 3D-s képzése, amelyen applikációfejlesztők és ipari 3D-tervezők végeznek majd.
Elindul ország első középiskolai 3D-s képzése, amelyen applikációfejlesztők és ipari 3D-tervezők végeznek majd.
Egyre nagyobb előnynek számít, ha valaki otthon van a programnyelvek, a kódolás világában. Ez az előny pedig akár a középiskolásoké is lehet, ugyanis már nekik szóló online tanfolyamok is léteznek. Kurzusajánlónk következik.
Mintegy tízezren csatlakoztak tavaly az ECDL-programhoz, ennyien kezdtek az egységes, európai számítógép-használói jogosítvány megszerzésébe, döntő többségük, közel 75 százalékuk diákként - derült ki a programot koordináló Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) beszámolójából.
Nyolc kategóriában 2600-an versenyeztek a II. Országos IT megmérettetésen, közöttük lett a legjobb Borbély Zsófia.
Programozást ma már csak úgy mint egy idegen nyelvet, szinte bárki tanulhat. Akik jól elsajátítanak egy-egy programnyelvet könnyen számolhatnak magas kezdőfizetéssel, piacképes állással. A legfontosabb azonban gyakorlás, amelyet az online tanfolyamok esetében is megtehettek.
Minden negyedik középiskolás mérnök szeretne lenni, annak ellenére, hogy nem tudják, mindez milyen feladatokkal, munkakörökkel jár. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) felmérése szerint a középiskolások többsége az építészre és az építőmérnökre asszociál, ha egy mérnökre gondol.
Általános és középiskolás diákok is jelentkezhetnek már programozókurzusokra, ráadásul ingyenesre is.
Az elmúlt évek alatt bár nőtt a szoftverfejlesztő képzések iránti érdeklődés, a cégek körében még mindig jóval több programozóra lenne igény. Ezért is lehet számolni havi 350-460 forint közti kezdő fizetéssel, amit egyébként már nem csak a friss diplomások, hanem a 4 hónapos intenzív képzéseket elvégzők számára is ugyanúgy elérhető.
Önállóan tanulnátok progamozást vagy éppen szeretnétek magatokat fejleszteni a témában? Három szuper online kurzust ajánlunk, amelyek segítségével előrébb kerülhettek a szakmában.
Érdekel titeket az informatika, de nem olyan képzés választottatok? Online kurzusok segítségével most elsajátíthatjátok a weboldakészítés alapjait, megtanulhatjátok, hogyan kell kezelni a Photoshopot, sőt még a videóvágásban is profik lehettek.
A fiatal lányokat nem igazán érdekli az informatika, csaknem egynegyedük (23%) még csak azt sem tudja, hogy mi az, derül ki egy friss tanulmányból.
Milyen az informatikus szakokon tanuló egyetemisták elképzelése a karrierjükről, mivel szeretnének foglalkozni? Egy friss kutatásból kiderül.
Még csak 15 éves, de már olyan alkalmazást készített, amellyel azonnal segítséget hívhatnak az elveszett vagy bajba jutott gyerekek.
Ötvenezer tanár vesz részt informatikai továbbképzésen, jövőre pedig - a tervek szerint - minden ötödikes tabletet kap - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára és a Klebelsberg Központ új elnöke budapesti sajtótájékoztatón.
Jelenleg tapasztalt szoftverfejlesztőkből van a legnagyobb hiány, emiatt is indítottak számos gyorstalpaló informatikusképzést, akár ingyenesen is. A diplomás mérnökinformatikusokkal szemben mindez vajon mit jelent? Felveszik a versenyt vagy éppen túl is lépnek a diplomások tudásán?
Hányan jelentkeztek a 2018-as felvételin a informatikai képzésre? Melyik a legnépszerűbb szak? Itt találjátok az összes és az első helyes jelentkezők számát népszerűség szerint.
“Hogyan élvezzem tovább a nyarat úgy, hogy biztonságban tudom már az őszt is?” Sokan gondolkodhatnak el ezen július közepén. Eljön az az idő, az igazi felnőttkor, mikor 2-3 hónap szabadságot már nem tud az ember lelkiismeretfurdalás nélkül semmittevéssel tölteni. Lássuk milyen lehetőségeitek vannak.
Nem csillapodik a kereslet a képzett junior programozók iránt a Codecool tapasztalatai szerint, a kezdő programozók 370-430 ezer forintos fizetést kapnak.
Holnap érettségiztek informatikából, vagy csak kipróbálnátok magatokat? Akkor ez a kvíz nektek szól, hiszen korábbi érettségi kérdésekből állítottuk össze. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a tíz kérdéssel.
Elsősorban a nemi sztereotípiák, a hibás társadalmi beidegződések gátolják, hogy több nő építsen karriert az informatika világában – derül ki a Microsoft friss kutatásából.