Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több tízezres sztrájkra készülnek az egyetemi dolgozók az Egyesült Királyságban, de várhatóan csatlakoznak hozzájuk a tanári szakszervezetek, a bölcsődei dolgozók és a postások is.
Vajon egy bölcsész-, egy társadalomtudományi vagy egy természettudományi szakon szerzett diploma a "jövedelmezőbb befektetés"? Hoztunk egy rövid összehasonlítást arról, hogy keresnek a különböző tudományterületen végzettek.
Bár már a szakképesítést nem igénylő diákmunkákért is 1400-1600 forintos órabéreket kínálnak, még mindig előfordul, hogy a diploma megszerzéséhez szükséges kötelező szakmai gyakorlatért nem fizetnek a cégek. Többnyire ingyen dolgoznak a jogász- és HR-gyakornok, de a médiacégeknél sem ritka, hogy egy fillért sem kapnak a munkájukért a hallgatók. Holott sok esetben lenne pénz a fizetésükre.
A megkérdezettek többsége egyetért a tanárok követeléseivel, bár vannak, akik szerint csak egy részük jogos, mert „a fizetésük tényleg alacsony, de délután korábban hazamehetnek”, sőt ott a nyári szünet is.
A kormány legalábbis most azzal számol, hogy őszre megszülethet a megállapodás az Európai Bizottsággal – mondta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke ismét megszólalt - a korábbi nyári szünetes kijelentése után - a tanárokról, sőt azt is elmondta, régen ő is tanár akart lenni.
Hamarosan vége a tanévnek, és az egyetemi vizsgaidőszakból sincsen már sok hátra - hamarosan kezdődhet a nyári diákmunkaszezon. A sok lehetőség közül nem egyszerű választani, úgyhogy adunk egy kis segítséget.
Idén felvételiztek vagy éppen a diplomaszerzés előtt álltok és szeretnétek egy kicsit többet megtudni arról, mi vár rátok az okleveletekkel a kezetekben? Hoztunk egy oldalt, ahol az átlagfizetések mellett az elhelyezkedési időt, vagy éppen a továbbtanulási aranyát is megnézhetitek az egyetemi képzéseknél.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Sok iskolás felteszi a kérdést: mire jó a matek? Hát, most mutatunk még egy választ a sütés-főzés, bevásárlás és adóbevallás mellett, ami bebizonyítja, hogy nagyon is sok mindenre jó a matek.