Keserű meglepetést kaptak a tanárok a mikulástól
Késtek a fizetések karácsony előtt, miközben a sztrájk előszele érződik - így indult a tél az oktatásban.
Késtek a fizetések karácsony előtt, miközben a sztrájk előszele érződik - így indult a tél az oktatásban.
Az Emolument összeszedte, melyek a legjobban fizető gazdasági diplomák az angolszász világban, ha valaki pénzügyi területen helyezkedik el. Brit, ír és amerikai egyetemek papírjaival rendelkezők éves apanázsát hasonlították össze.
Nem örült az ELTE-BTK vezetése annak, hogy a karról indult útjára az az akció, melynek keretében az oktatók a nemrég elfogadottnál magasabb béremelést szeretnének. A dékán szerint nem reális nyugati béreket követelni Magyarországon, az oktatók szerint azonban a térségben mindenhol jobb a helyzet.
Petíciót tett közzé az Oktatói Hálózat, amivel az ELTE-BTK oktatóinak tiltakozásához kívánnak csatlakozni. Hiába jelentette be a kormány, hogy több lépcsőben nőnek az oktatói-kutatói bérek a felsőoktatásban, sokak szerint még így is megalázóan keveset fognak keresni.
Sehol nem keresnek kevesebbet az OECD-országok közül, mint nálunk. A magyarhoz csak Szlovákiában foghatóak a bérek, és még a chilei vagy török szint is legfeljebb vágyálom lehet, a luxemburgi fizetések meg már szinte nem is látszódnak innen.
Már Szegeden is szerveződik a tiltakozás az egyetemi oktatók körében, mivel keveslik a kormány bérrendezésre tett ígéretét. Az oktatók felháborodtak az államtitkárság nyilatkozatán is.
Közel 200 iskolában nem volt ma tanítás Szlovákia-szerte, mivel a tanárok megelégelték azt, hogy képtelenek béremelésre bírni a kormányt. A miniszter azt ígérte, hogy ha megnyerik a tavaszi parlamenti választást, több pénzt kapnak az iskolák és a tanárok, de a kormány lépései nem erre utalnak.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
"Már így is nagyon sokat keresünk! Majdnem a másfélszeresét, mint a szomszédom árufeltöltőként, és a háromszorosát a közmunkásnak!" – a Hívatlanul Hálózat tanárokkal összeszedte a legtipikusabb válaszokat arra a kérdésre, hogy „miért nem teszel semmit a szerinted is rossz oktatáspolitikai változtatások ellen?” A fentihez hasonló válaszok születtek.
Emelkedik a bére az adjunktusoknak és a tanársegédeknek. A januári emelés költségének egy része az intézményeket terhelné, ám a Népszabadság szerint egyelőre nem világos, honnan teremtik elő erre a pénzt. Az államtitkár szerint azonban lesz pénz erre az egyetemeknél.
Sokan vágynak az Egyesült Államokba dolgozni. De vajon melyek a legfizetettebb állások?
A Klik március óta nem fizet bért az óraadó tanároknak Cegléden. Ezt a tankerület vezetője is elismerte a Ceglédi Panoráma lapnak.
Nem fukarkodik az Emmi a kancellárok fizetésével: a tavaly kinevezett gazdasági vezetők 1,5 - 2,2 millió forint között keresnek. Van, akinek autó- és telefonhasználat is jár – írta a Vs.hu.
Elutasítja az orvosok röghöz kötését a Magyar Rezidensszövetség. A már végzett orvosok pedig 5-700 ezer forintos fizetést tartanának elfogadhatónak – írja a Népszabadság.
Magyarországon tavaly 6 százalékkal, 246 ezer forintra nőttek a bruttó átlagfizetések 2013-hoz képest. A legnagyobb növekedés a munkaerő-közvetítés és tanácsadás területén volt, de jelentősen emelkedtek a fizetések a vendéglátásban és a kiskereskedelemben is - derült ki a Workania internetes állásportál által működtetett Fizetesek.hu éves felméréséből.
A munkahelyek megbízhatósága és stabilitása a legfontosabb szempont a magyar alkalmazottak számára - derül ki a Decoding Global Talent kutatás magyar partnere, a Profession.hu online álláskereső portál eredményeiből.
A szellemi munkát még mindig jobban megfizetik a cégek, a legtöbbet pedig a versenyszférában dolgozók keresnek - derült ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss statisztikáiból. Az egyetemi diplomások átlagosan kétszázezer forinttal keresnek többet, mint azok, akik gimnázium vagy szakközépiskola után nem tanultak tovább. Itt vannak a részletes adatok.
Nettó 168 400 forint - a diplomáspálya-követési rendszer 2013-as adatai szerint átlagosan ennyit keresnek a...
Gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, kommunikáció és médiatudomány, jog, gépészmérnöki - néhány a 2013-as felvételi legnépszerűbb alap- és osztatlan képzései közül. Várhatóan az idén is több ezer diák jelöli majd meg ezeket a szakokat a jelentkezési lapon. De milyen fizetésekre számíthatnak a friss diplomások? Utánajártunk.
A munkavállalók kétharmada az országos bruttó 225 ezer forintos átlagjövedelemnél 18 százalékkal kevesebbet, bruttó...