Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Se pénz, se plusz szabadság – van olyan pedagógus, akinek úgy kell „vándortáboroztatnia” mintegy 30 diákot a Balaton-felvidéken, hogy ezért nem kap pénzt és előtte végig be kell járnia az iskolába.
Június 29-én 10 órától a NOKS-os dolgozók megalázóan alacsony, átlagban mintegy nettó 230 ezres fizetésére hívják fel egy flashmob segítségével a Kossuth téren a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a CKA szervezésében.
Havi szinten 170-180 óra munka 270 ezer forintos fizetésért - elmondása szerint ennyit keres az a gyerekfelügyelő, aki egy lakóotthon tizenegy 8 és 17 év közötti gyerekek vigyáz.
Akár több százezer forinttal is többet kereshet havonta, aki mesterdiplomát szerez — különösen az orvosi, egészségtudományi és informatikai területeken.
Bruttóban nem éri el a 300 ezer forintot azoknak a pályakezdőknek az átlagbére, akik a három legrosszabbul fizető alapszak valamelyikén végeztek. Mutatjuk, melyik diplomával számíthattok az egyetem után a legalacsonyabb fizetésekre.
Drasztikusan csökkent több katonai alapszak esetében a frissen végzettek átlagbére. Hét diplomával is bruttó 700 ezernél magasabb fizetésre számíthatnak a pályakezdők, és továbbra sincs gazdasági szak a top 10-ben. Mutatjuk a top10-es listát.
Jó lenne egy kis plusz pénz a tandíjra, ebédre, és az sem lenne rossz, ha még maradna egy kicsi a szórakozásra is? A szülői támogatás, a diákhitel és az ösztöndíjak mellett a diákmunka is egy jó opció lehet, arról nem beszélve, hogy még szakmai tapasztalatot is szerezhettek.
A legjobban az államtudományi képzések fizetnek, a legrosszabbul a jogi és a bölcsész szakok. A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2023-as adatai alapján összeállítottuk, melyek azok az alapszakok egyes képzésterületeken belül, amelyekkel a frissdiplomás pályakezdők a legjobb fizetést kaphatják.
Az agrár és a művészetközvetítés képzésterületén szerzett diplomákkal lehet a legkevesebbet keresni. Ezek közül van olyan, aminek a bruttó átlag havi bére 2022-ben nem érte el a 200 ezer forintot.