Középiskolai felvételi: mi az a KIFIR és mire jó?
Elindult a középiskolai felvételi szezon, ami kapcsán fontos ismerni a KIFIR rendszert. Mutatjuk, hogy pontosan mit is jelent és kiknek kell használni.
Elindult a középiskolai felvételi szezon, ami kapcsán fontos ismerni a KIFIR rendszert. Mutatjuk, hogy pontosan mit is jelent és kiknek kell használni.
Akár most, a keresztféléves felvételi időszakban, akár jövőre jelentkeztek felsőoktatásba, van néhány rövidítés, amit érdemes megjegyeznetek. Mutatjuk, mit jelentenek a betűk a képzések nevei mögött.
Elkezdődött a keresztféléves felvételi időszaka, megnéztük, hogy a korábbi években mennyi pont kell ahhoz, hogy bekerüljetek a legnépszerűbb szakokra.
Utánajártunk, hogy mely mesterszakok szerepeltek a tíz legkedveltebb között a keresztféléves felvételin és összehasonlítottuk a szeptemberben induló népszerű képzésekkel is.
Érdemes utánajárnotok, miért kaphattok pluszpontot a felvételin, mert akár egy korábban megszerzett szakképesítés, vagy éppen egy feledésbe merült versenyeredmény igazolása is hasznotokra válhat.
Eldöntöttétek, hogy hova és melyik szakra szeretnétek jelentkezni a keresztféléves felvételin? Akkor első lépésként ideje regisztrálni az E-felvételi rendszerbe, majd leadni a jelentkezést. Mutatjuk a teendőket lépésről lépésre.
Hány pontot lehet összesen szerezni a keresztféléves felvételin? Mennyi a minimumponthatár, és milyenek a pontszámítási szabályok a felsőoktatási szakképzéseknél, illetve a mesterképzéseknél? Mutatjuk.
Olvasónk angolérettségit szeretne majd tenni és arra kíváncsi, hogyan mutatkozik meg a felvételi pontokban a különbség a két szint között, illetve milyen feltételekkel kaphatna nyelvvizsgát az emelt érettségiért. Itt a válasz.
Számos statisztika létezik a felsőoktatásban végzett hallgatókkal kapcsolatban, megnéztük, hogy mire számíthatnak az ELTE diákjai.
Közeledik a középiskolai felvételi időpontja is, ilyenkor fontos döntést kell meghoznia a szülőknek és a diákoknak.
Várhatóan október közepén jelennek meg a keresztféléves felvételi tudnivalói, vannak azonban olyan szabályok, amiket már most is lehet tudni. Ilyen például az, hogy pontosan hány szakot jelölhettek meg díjmentesen.
Még van egy-két évetek az érettségiig, de már most tudjátok, hogy egyetemen vagy főiskolán szeretnétek majd továbbtanulni? Akkor jobb, ha már most sem veszitek lazán a tanulást. Mutatjuk, hogy miért.
Már rengetegszer írtunk róla, hogy 2020-tól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre felvételizőknek kötelező legalább egy emelt szintű érettségi vizsgával, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkeznie. De mi a helyzet akkor, ha nem szeretnétek az érettségi után egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni? Rátok is vonatkozik a szabály? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Mi a teendő, ha már középiskolába jártok, de valamilyen okból szeretnétek átjelentkezni egy másik iskolába? Mutatjuk.
Idén jelentkeztek középiskolába? Mutatjuk, milyen feladatokra számíthattok magyarból és matekból a felvételin, mennyi időtök lesz az írásbelikre, illetve milyen segédeszközöket használhattok majd.
Lecsúsztatok a 2020-as általános felvételiről, ezért nem tudtátok szeptemberben elkezdeni az egyetemet vagy főiskolát? Már nem kell sokáig várnotok, hogy újra megpróbálkozhassatok a felvételivel. Mutatjuk, mikor indul a keresztféléves eljárás.
2020-ban is meghirdették az idei Arany János Tehetséggondozó Programot. Mutatjuk a jelentkezési feltételeket, legfontosabb információkat és a szabályokat.
Hogyan tudtok utánanézni, hogy egy adott szakon milyen felvételi követelmények vannak? Mutatjuk.
Csütörtökön kiderültek a 2020-as pótfelvételi ponthatárai is, megnéztük, hogy milyen számok születtek a népszerű szakokon.
Az idei pótfelvételin csaknem 10 ezren adták be a jelentkezésüket valamely egyetemre vagy főiskolára. Bár idén jóval több intézmény hirdetett meg állami ösztöndíjas helyeket, mégsem történt látványos növekedés a pótfelvételizők számában. Mutatjuk a korábbi évek statisztikáit.