Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bronzérmes lett a világ legnagyobb presztízsű MBA esetmegoldó versenyén, a montréali John Molson MBA International Case Competitionön a Budapesti Corvinus Egyetem csapata.
Idén is felkerült a Financial Times felsőoktatási rangsorára a Budapesti Corvinus Egyetem vezetés és szervezés mesterszakja, amely 2009 óta minden évben felkerül a listára.
A Budapesti Corvinus Egyetem több képzésén is magas ponthatárokat húztak idén, a gazdálkodási és menedzsment BSc-szakon például azok kezdhetnek ösztöndíjasként, akik legalább 451 pontot szereztek. Mutatjuk a részleteket.
Amíg országosan átlagosan 11%-kal emelkedett a tavalyihoz képest a felsőoktatásba jelentkezők aránya, addig a Corvinus Egyetemre 16%-kal többen jelentkeztek, mint tavaly, összesen 8243 diák.
Újabb magyar sikerekről számolunk be: a Times Higher Education (THE) pszichológiai képzéseket rangsoroló listáján, az informatikai rangsorban, a gazdasági és üzleti rangsorban, illetve a bölcsészettudományi képzések listáján is szépen szerepeltek a magyar egyetemek.
Az egyetem hallgatói között azonban ennél jóval nagyobb számok keringenek. A járványügyi vizsgálat, az adatgyűjtés és a kontaktkutatás jelenleg is folyik.
Önként vonult karanténba a Budapesti Corvinus Egyetem egyik nyelvoktatója, aki Észak-Olaszországban járt az utóbbi időben. Bár a koronavírus terjedése miatt most két hétig személyesen nem látogatja az egyetemet, ettől függetlenül az oktatás nem áll meg: Skype-on keresztül tanítja a hallgatókat.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2020-as felvételin valamilyen felsőoktatási képzésre. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. Nyolcadik rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
A 2020-as felvételin a Budapesti Corvinus Egyetemen az állami ösztöndíjas finanszírozási forma helyett már a Corvinus Ösztöndíjprogramra lehet jelentkezni. Hány félévig tanulhattok tandíjmentesen egy adott képzésen, és fogynak-e vele az állami féléveitek? Itt vannak a részletek.
Az alapítványi fenntartásúvá vált Budapesti Corvinus Egyetem karainak helyét februártól egyetemi intézetek veszik át. A dolgozók a karok és a szenátus jogainak visszavágásától tartanak és információhiányra panaszkodnak - írja a Népszava.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az ELTE is felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. A társadalomtudományi felsőoktatási rangsorát amerikai és brit egyetemek vezetik.
A Corvinus Business School lett Kelet-Európa legjobb üzleti iskolája az intézményeket rangsoroló francia Eduniversal 2019-es felmérése szerint - írja közleményében az egyetem.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Budapesti Corvinus Egyetem története.
A bolognai rendszert nem adnák fel, a képzéseket ugyanakkor minden egyetemnek a saját feladatához kell szabnia - mondta az innovációs és technológiai miniszter a Magyar Nemzetnek.
Kiderült, ki fogja vezetni a Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó alapítványt, lefújták a lengyel pedagógusok napok óta tartó sztrájkját. Ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Zseniális képeket találtunk a Budapesti Corvinus Egyetem épületéről a Fortepanon - a fotók az akkor még más funkciót betöltő Fővámpalotáról 1874 körül készültek.