Jó hír az angliai továbbtanulást tervező magyar diákoknak: 2020-ben is marad a mostani tandíj
Jó hír az angliai továbbtanulást tervező EU-s diákoknak: a 2020/2021-es tanévben kezdők is a korábbi tandíjakkal számolhatnak – írja a BBC.
Jó hír az angliai továbbtanulást tervező EU-s diákoknak: a 2020/2021-es tanévben kezdők is a korábbi tandíjakkal számolhatnak – írja a BBC.
Zavartalanul lesz az Erasmus+ program ösztöndíjainak fizetése abban az esetben is, ha a britek megállapodás nélkül lépnek ki az EU-ból – jelentette be az Európai Bizottság.
Két éve az EU-tagságról szóló népszavazáson a kilépés mellett döntöttek a brit szavazók, ennek értelmében 2019 márciusában lépnek ki a britek az Európai Unióból. De mi vár azokra a magyar diákokra, akik az Egyesült Királyságban tanulnának tovább?
Ötszázzal növelik az orvosképzésben elérhető helyek számát jövő évtől Angliában, részben az általános orvoshiány, részben pedig az attól való félelmek miatt, hogy az Egyesült Királyság európai uniós tagságának várható megszűnésével távozhat a szigetországban dolgozó EU-s orvosok egy része.
Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia helyett sokan a szintén magas színvonalú kanadai egyetemeket választják. Még anyagilag is jobban jönnek ki.
Az Oxfordi Egyetem vezetői szerint garantálni kell a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok tartózkodási jogosultságát a brit EU-tagság megszűnése után is, ellenkező esetben súlyos károk érik a brit felsőoktatást.
Mivel az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból, a munkaerő szabad áramlásáról szóló uniós jogszabályok sem vonatkoznak majd a szigetországra; csak a britek jóindulatán múlik, hogy az országban élő uniós állampolgárok maradhatnak-e. Rengeteg - angol egyetemen dolgozó - magyar kutató egzisztenciája múlik azon, hogy végül milyen döntések születnek - írja a Magyar Nemzet.
A Brexit miatt lép a világ egyik legjobb egyeteme, mások is követhetik őket.
Márciusban kezdődhet meg a kilépési folyamat. Azt már látni vélik a britek, hogy hol hibázhattak.
Több brit egyetem is negatív következményektől tart, melyek egy része már érezhető.
Sokáig attól lehetett tartani, hogy a britek kilépésével azok is pórul járnak, akik Angliában képzelték el tanulmányaikat.
Nem csak a brit diákokat érintené a brit kimaradás.
A mérnöki humor határtalan, a kérdés meg nem megoldhatatlan.
A Svájc főbankáraként emlegetett Tidjane Thiam szerint Nagy-Britannia nem tett eleget az egyenlőtlenségek eltüntetése érdekében, ami az oktatásnál kezdődött el.
A brit iskolaigazgatók nyílt levélben fordultak David Cameron miniszterelnökhöz, mely szerint a Brexit óta az uniós országból származó családok gyerekei attól félnek, hogy kitoloncolják őket az országból.
A BBC cikkéből kiderül, elég komoly esély van arra, hogy elveszítik a brit egyetemek a brüsszeli kutatási alapból jövő pénzeket.
Bár az egyetemek nyugatnak, még mindig nem tudni pontosan, hogy akkor milyen következményei lesznek a Brexitnek az uniós diákok jogállására nézve.
Minimalizálni akarják a brit kilépés káros hatásait, de semmit sem tudnak garantálni.
Rengeteg magyar fiatal dolgozik és tanul a szigetországban, most rájuk is gondolni kell.