Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A státuszváltozásról Ander Balázs parlamenti képviselő tett fel írásbeli kérdést. Rétvári Bence válaszából kiderült; júliustól tényleg jöhet a korábban már emlegetett "köznevelési foglalkoztatotti jogviszony":
Gábor Judit, a XI. kerületi Bethlen Gábor Általános Iskola tanára február 17-én tanít utoljára. Szerinte csak az hozhat változást, ha a felmondó tanárok miatt teljesen megbénul a közoktatás.
Még decemberben adták át a Pintér Sándornak címzett levelüket az illetékes minisztériumnak az Egységes Diákfront tagjai. Most megkapták a választ, igaz, nem a belügyminisztertől.
"Ön elvárja a pedagógusoktól, hogy hazaszeretetre tanítsák a diákokat, én arra kérem Önt, hogy engedje ezt nekik" - egy tizenkettedikes diák a belügyminiszternek.
2022 kétségtelenül a tüntetések éve volt Magyarországon, így azt meg sem próbáljuk összeszedni, hogy országos szinten hány kisebb-nagyobb megmozdulás volt a pedagógusok és a közoktatás ügyében. Azt viszont tudjuk, hogy Budapesten összesen hányszor szerveztek több tízezres tömegeket megmozgató demonstrációkat. Mutatjuk, mik voltak az idei év legfontosabb dátumai "tüntetésügyileg'.
Utoljára 2020 februárjában hívták össze az Országos Diákparlamentet, pedig a jogszabályok szerint kétévente kellene – hívta fel Pintér Sándor belügyminiszter figyelmét az Egységes Diákfront nyílt levelében.
Több száz tanárt és iskolaigazgatót hívott meg a pénteki közoktatási egyeztetésre a Belügyminisztérium. A helyszín a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, amely előtt pedagógusok várják az érkezőket, többek között „veletek vagyunk” feliratú molinókkal.
Vegyen részt a pénteki közoktatási egyeztetésen – erre kéri Pintér Sándor belügyminisztert a Civil Közoktatási Platform, amely azt is követeli, hogy hozzák nyilvánossá, mi a találkozó célja, és mi alapján választották ki azokat a tanárokat, akik meghívást kaptak.