Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem vesz részt a közeljövőben létrejövő Köznevelés-stratégiai Kerekasztal munkában hét pedagógusszakszervezet - az erről szóló megállapodást csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón írták alá a tömörülések képviselői.
Az Emmi államtitkára az Orbán-kormány oktatáspolitikájának sikeréről, növekvő iskolázottságról beszél, amit Rétvári Bence szerint a kis népszámlálásnak számító mikrocenzus is igazol. A szakszervezet szerint az általános iskolát nem végzett idősek halála változtatta meg a mutatókat.
„2018. január 1-től a garantált bérminimum 180 ezer forint felett lesz, vagyis egy főiskolát végzett, pályakezdő pedagógus kevesebbet fog keresni, mint egy szakmunkás” - mondta Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.
Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke szerint bár folyamatosan ezt hallani, valójában nem lehet sikerről beszélni a most záruló tanévvel kapcsolatban.
"Kimondottan álságos kijelentés", hogy a kormány nem vesz részt szakmai egyeztetéseken - mondta Palkovics László oktatási államtitkár a Magyar Időknek, szakszervezetek és civil szervezetek kritikájára reagálva.
A kormány megígérte tavaly a Pedagógusok Sztrájkbizottságának, hogy magasabb bért kaphatnak az osztályfőnökök és a munkaközösségi vezetők, ám ez a legtöbbek számára érzékelhetetlen maradt.
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint nem teljesültek maradéktalanul azok a megállapodások, melyekért az idén sztrájkoltak a tanárok. A PISA-felmérés kapcsán attól tart, hogy a következő felmérés hasonlóan rossz eredményeket hoz majd, ha nem rosszabbat.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a legújabb PISA-felmérés eredményei alapján igazolva látja azt a korábbi álláspontját, hogy mindaddig, ameddig az iskolák szakmai önállóságát nem állítják helyre, a nevelő és oktató munka színvonala nem fog javulni.
Nyílt levélben fordult a Pedagógusok Szakszervezete a települési önkormányzatokhoz az iskolák és óvodák központosítása miatt, hogy a bekövetkező változásoknál figyeljenek az ott dolgozók érdekeire, hogy senkinek ne legyen rosszabb a sorsa.
A Herman Ottó Gimnáziumból elindult mozgalom tagjai nem látnak rendszerszintű változást: éveket kell még várni a diákok és tanárok terheinek csökkentésére, nem derülnek ki időben az érettségi követelmények, egyes tantárgyakhoz nincsenek tankönyvek, egyeztetés nélkül vezettek be új tantárgyat. A lista hosszabb, mint egy éve volt.
Erős állítás: félrevezeti a tanárokat a PSZ az őket érintő minősítési rendszer ügyében - vallja az oktatási államtitkárság. Eközben több mint ezer idős tanár esett el a felminősítéstől és a nagyobb fizetéstől.
A Pedagógusok Szakszervezete kezdeményezi a kormánynál a sztrájkbizottság azonnali összehívását a pedagógusok előmeneteli rendszere, különösen a nyugdíj előtt álló pedagógusok minősítése és béremelése ügyében.
A szakgimnáziumok pontos tanterv hiányában bizonytalansággal várják a tanévet, a Pedagógus Szakszerveze attól tart, hogy tanárok vesztik majd el az állásukat.
A magyar egészségügy helyzete miatt fejezték ki elégedetlenségüket demonstrálók péntek este a budapesti Kossuth téren. Az Országház és a villamossínek közötti részt megtöltötték a demonstrálók, többnyire egészségügyi dolgozók és szimpatizánsok, utóbbiak közül a legtöbben a Tanítanék Mozgalom felhívására érkeztek.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az állami intézményfenntartás átszervezésével a lényeg továbbra sem változik: ezentúl is központi lesz az irányítás és a finanszírozás. A differenciált béremelés miatt Alkotmánybírósághoz fordulhatnak. A PSZ értékelte a tanévet.