Közel 1000 intézményben sztrájkoltak a státusztörvény ellen hétfőn a pedagógusok
Országszerte több száz intézményben sztrájkoltak tegnap a tanárok a státusztörvény bevezetése miatt, most ezekről az iskolákról hoztunk nektek egy gyűjtést.
Országszerte több száz intézményben sztrájkoltak tegnap a tanárok a státusztörvény bevezetése miatt, most ezekről az iskolákról hoztunk nektek egy gyűjtést.
Az egyik szakszervezeti vezető szerint viszont sok iskolában vissza szoktak lépni a munkabeszüntetéstől az intézményvezetők nyomására. Közben pénteken újra egyeztet a kormány a szakszervezetekkel a státusztörvényről és a béremelésekről.
Ezzel együtt az egyik érdekvédő szerint az sem egyértelmű, hogy a pedagógusok béremelése valóban meg fog történni még idén.
Már több mint négyezren jelezték a felmondásukat, amennyiben a kormány bevezeti a státusztörvényt. Közben új petíció is indult, ebben azt próbálják megakadályozni, hogy a törvény az Országgyűlés elé kerüljön.
A Belügyminisztérium bejelentette a "következő tárgyalás" dátumát úgy, hogy a szakmai és civil szervezetek nemrég azt írták, velük eddig nem tárgyalt a kormány az új tervezetről.
Az egyik legnagyobb tanári érdekképviselet szerit az új teljesítményértékelési rendszert nem a szakszervezetekkel együtt dolgozta ki, de még csak előzetesen nem is egyeztetett róla.
A bíróság a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) még elégséges szolgáltatásról szóló javaslatát fogadta el a kormányéval szemben.
Március 16-án és 17-en ne küldjék be a gyerekeiket azokba az intézményekbe, ahol munkabeszüntetést szerveznek a pedagógusok – erre kéri a szülőket a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) meghirdette a következő sztrájknapokat, most már nemcsak a közoktatásban, hanem a szakképzésben is.
Az aláírásgyűjtést a magyar kormánynak címezték azzal a céllal, hogy megakadályozzák, hogy a kormány - immár uniós pénzből is - tovább rombolja a közoktatást.
Több követelése is van a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szakképzési sztrájkbizottságának – tudta meg a Népszava.
A diákok is több akcióval csatlakoztak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) mai szolidaritási napjához, a következő akciójukról is szó esett. A Belügyminisztérium épülete előtt tartottak sajtótájékoztatót a szakszervezetek.
Kétórás figyelmeztető sztrájkkal csatlakoznak a szakképző iskolák tanárai az eddigi tiltakozásokhoz.
2022. január 31-én tartott először figyelmeztető sztrájkot a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) sztrájkbizottsága, miután eredménytelenül zárultak az egyeztetések a minisztériummal. Az egyéves évfordulóra ismét akciókkal készülnek az érdekképviseletek, diákok és a tanárok is.
A sztrájkkövetelésekre nem kaptak érdemi választ a kormánytól, Maruzsa Zoltán államtitkár a tervezett új teljesítményértékelési rendszert ismertette – ezt mondta a sztrájktárgyalások legutóbbi fordulójáról Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) választmányi tagja.
A tatai Kőkúti Általános Iskola tanárai előre bejelentették, hogy több napon is csatlakoznak a szakszervezetek által meghirdetett országos tiltakozáshoz, az intézmény igazgatója viszont ezt tanítás nélküli munkanapokkal ellehetetlenítette.
Már a sztrájk első napján fenyegető üzenetet kaptak az iskolaigazgatók a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint.
Január 23-án kezdtek egyhetes, országos sztrájkba a tanárok, január 31-ig tiltakoznak majd az ország több iskolájában is.
Egyhetes országos sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek január 23-tól. Fontos infók szülőknek.
A következő sztrájkbizottsági ülés a jövő hétre tervezett, egyhetes országos sztrájk ideje alatt lesz.