Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pedagógusok érdekvédelmi szervezetei szerdán a cselekvések összehangolásáról határoztak, de egyelőre mindegyik fél a saját tilatkozási időpontja mellett foglalt állást. Ami biztos, hogy április 15-én és 20-án is sztrájkolnak a tanárok.
Mendrey László figyelmeztető sztrájkról szóló bejelentését követően kedden kezdték volna meg a kötelező 7 napos tárgyalást a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének képviselői a kormánnyal, azonban Sipos Imre helyettes-államtitkár a Köznevelési kerekasztal helyére és időpontjára hívta a tárgyalni a PDSZ-t.
Eddig csak polgári engedetlenség keretében gondolkodtak az oktatásért tiltakozók, akik egyórás munkabeszüntetést terveznek március 30-ra, azonban a PDSZ úgy véli, megtalálták a jogszerű megoldást.
A PSZ-szel párhuzamosan a PDSZ is megkezdte a sztrájk előkészületeit, így egyszerre hirdethet munkabeszüntetést a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet.
A Pedagógusok Szakszervezetének sztrájkbizottsága még nem döntött a PDSZ visszafogadásáról, feszülten készülnek a kormánnyal való következő egyeztetésre. Az EMMI egy javaslattal állt elő a PSZ számára, mely ismét nem fedi teljesen a pedagógusok 25 pontos követelését. A népszavazási dömping is részben elvonta a figyelmet a közoktatástól, de a PSZ nem tervez népszavazást indítani a közoktatásról.
A PDSZ egy olyan paktum felbontását kéri a PSZ-től, ami 20 ezer tanári álláshelyet sodorna veszélybe – állítja Galló Istvánné. Sztrájkolni a kormánnyal kötött egyezség ellenére tudnak.
Ki az a Pilz Olivér, és miért szerepel ennyit a hírekben a Teleki Blanka Gimnázium? Milyen oldalakon milyen akciót, és ki szervez? Mi az a Pedagógusok Sztrájkbizottsága, és kik vannak a kerekasztal körül? Napról napra bukkannak fel új nevek és csoportok a tiltakozások közepette, ezért nagyon nehéz a kormány dolga, hiszen nem elég egyetlen résztvevővel megállapodni. Ugyanakkor az olvasó dolga sem könnyű, mert így nem is könnyű követni, ki-kicsoda. Összeszedtük, kik és milyen minőségben vesznek részt a tiltakozásban.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nem vesz részt a kormány által szervezett köznevelési kerekasztal tárgyalásain - közölte Mendrey László, a szervezet elnöke hétfőn, Budapesten. Azt is elmondta, nem lát más megoldást, mint a sztrájkot.
Tévedett a kerekasztallal kapcsolatban, és reméli, minél több ember megy el a szombati tüntetésre Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem vesz részt a köznevelési kerekasztal keddi alakuló ülésén. A szakszervezet országos vezetőségének hétfői döntéséről közleményben tájékoztatták az MTI-t.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatója, Madarász Péter is ott lesz február 9-én a köznevelési kerekasztal alakuló ülésén, ahová Rétvári Bence államtitkár hívta meg - írta az Észak-Magyarország szombaton.
A 2010 előtti oktatási rendszerhez nem szabad visszatérni - közölte pénteken Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint a kormány jó irányba indult el az oktatásban. Beszélt még a béremelésről, de konkrét ígéretet nem tett a lázadó pedagógusoknak. Úgy tűnik, a kormány csak az általa létrehozott Nemzeti Pedagógus Kart tartja legitim partnernek, legalábbis ezt lehet leszűrni Orbán szavaiból.
Rétvári Bence nem érti, miért bojkottálják a köznevelési kerekasztalt a legnagyobb pedagógus-szakszervezetek. Szerinte elképzelhető a diákok leterheltségének csökkentése.
A következő két hét mozgalmas időszaka lesz a közoktatásnak. Rövid időn belül három tüntetés is lesz, ebből az egyik mindjárt holnap, ráadásul egyszerre több nagyvárosban mennek utcára tanárok, diákok és szülők. Sőt, más ágazatok érdekvédő szervezetei is támogatják a megmozdulásokat.
Az EMMI szombati sajtótájékoztatója egyelőre nem ért célt, ugyanis tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezetének helyi szervezete Miskolcon. Az akcióhoz több érdekképviselet is csatlakozik.
Teljes mértékben elutasítja a Nemzeti Pedagógus Kar által készített etikai kódexet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. Petíciót is indítottak ellene.