Már nem csak a PSZ készül sztrájkra, a PDSZ is akcióba lendült

A PSZ-szel párhuzamosan a PDSZ is megkezdte a sztrájk előkészületeit, így egyszerre hirdethet munkabeszüntetést a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet.

  • Eduline
MTI / Szigetváry Zsolt

A PDSZ hétfőn jelentette be, hogy a tavaly tavasszal felfüggesztett sztrájkbizottsági tárgyalásokat folytatják, és új követelésekkel állnak elő.

Ezek a következők:

- a gyermekek és tanulók terheinek csökkentése

- a pedagógusok munkaterhelésének csökkentése

- a KJT alá tartozó munkavállalók azonnali és jelentős béremelése

- az iskolák biztonságos működtetetését lehetővé tevő azonnali költségvetési átcsoportosítás

- az intézmények gazdasági és szervezeti autonómiájának helyreállítása

- a pedagógus előmeneteli rendszer, a minősítés és a tanfelügyeleti rendszer jelenlegi formájának azonnali felfüggesztése, és a modern korszerű rendszerek kidolgozásáig az intézményekben eddig működő belső önértékelési rendszer visszaállítása

- a tankötelezettség korhatárának visszaemelése 18 évre a szakellátás feltételeinek biztosításával - minden

- nem felmenő rendszerben

- bevezetett intézkedés azonnali visszavonása, az eredeti feltételrendszer visszaállítása (szakképzés, érettségi, két-tannyelvű érettségi, stb.)

- a szakszolgálatok eredeti kapacitásának helyreállítása

- a szakközépiskolák közismereti óraszámcsökkenéssel járó átalakításának leállítása

- érdemi, rendszeres érdekegyeztetésre alkalmas fórumok létrehozása és működtetése

- a Nemzeti Pedagóguskar automatikus tagságának megszüntetése.

Hogy PSZ-től külön készülnek a sztrájkra, arról Mendrey László PDSZ-elnök beszélt a hvg.hu-nak. Korábban már látszott, hogy nem tud ebben a kérdésben dűlőre jutni egymással a két nagy érdekvédő szervezet.

Minden friss hírt a tanárlázadásról itt találtok meg.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.