Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Massachusetts Institute of Technology sok rangsor szerint a világ legjobb egyeteme. Ezen ti sem fogtok csodálkozni, ha megnézitek, mi minden indult ebből az intézményből világhódító útra.
Az Emolument összeszedte, melyek a legjobban fizető gazdasági diplomák az angolszász világban, ha valaki pénzügyi területen helyezkedik el. Brit, ír és amerikai egyetemek papírjaival rendelkezők éves apanázsát hasonlították össze.
A pénz a gyerekeket is megváltoztatja. Egyrészt sokkal motiváltabbá teszi őket, másrészt viszont sokkal önzőbbé is. Kivételesen nem brit, hanem amerikai tudósok bizonyítottak, de a kísérlet elég lehangoló eredményekkel zárult.
Fellázadtak a diákok egy chicagói középiskolában, és szerdától nem esznek a rothadt gyümölcsökből és odaégett ételekből, amiket a menzán kapnak. A tanárok büszkék a tanulókra, akik azt követelik, amit nálunk épp egyre többen utasítanak el: egészséges reformmenzát. Bár persze azt is hozzáteszik, hogy lehetőleg legyen finom és gusztusos.
A Szilícium-völgy ma a siker szinonimája, mégis négyszer akkora itt az öngyilkosságok száma, mint az amerikai átlag. Néhány diák szeretné megmenteni társait.
Féltek attól, hogy a robotok egyszer önállóan gondolkodnak majd, és az emberiség ellen fordulnak? Nos, akkor a következő történet nem fog megnyugtatni titeket.
Már nem az Egyesült Államokban a legköltségesebb diplomát szerezni, ugyanis egy új felmérés szerint az OECD-országok közül Nagy-Britannia a legdrágább ezen a téren – legalábbis, amit az állami intézményeket illeti.
15 millió dollár kártérítést, és írásbeli bocsánatkérést követel annak a texasi fiúnak a családja, akit korábban rendőrök vittek el iskolájából, mert otthon készített óráját bombának hitték. Szerintük a fiú ellen vallási és etnikai hovatartozása miatt léptek fel.
1.80 magas, 130 kilós és Valkyrie-nek hívják: ő sétált be a napokban a világ egyik legjobb egyetemének tartott MIT-ra. Az űrbe szeretne jutni, és ebben segít neki egy kutató csapat. A dolog érdekessége, hogy Valkyrie nem is egy ember.
Méltóságteljes segítséget nyújtanak egy amerikai középiskolában azoknak a diákoknak, akik alapvető szükségleteikben szenvednek hiányt. Az iskolában felismerték, hogy a jó teljesítményhez nem csak könyvekre van szükség.