Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Akár most felvételiztek, akár már egyetemisták vagytok, egy nagyon fontos szabályt ismernetek kell: hány államilag támogatott félévvel számolhattok a tanulmányaitok során. Mutatjuk a részleteket.
Tavaly összesen 60 563 felvételiző jutott be állami ösztöndíjas képzésre, vagyis kezdhette meg úgy az egyetemet, főiskolát, hogy nem kellett tandíjat fizetnie. Idén sok felvételi szabály változott, többek között nyilvánosságra hozták a felsőoktatási intézmények "keretszámait" is, így pontosan lehet látni, hány elsőéves kezdhet ingyenes formában szeptemberben.
A korábbi évek felvételi tájékoztatóiban nem szerepel, az ideiben viszont már benne van, hogy hányan tanulhatnak állami ösztöndíjasként a különböző képzési területeken. Utánajártunk, hogy a gazdasági szakokon összesen hány államis helyet hirdetnek meg az egyetemek és főiskolák.
Vidéki orvosi képzéseket vagy pedagógusképzéseket kerestek? Minden évben több ezer leendő hallgató célozza meg a Debreceni Egyetemet - de hányan kerülhetnek be állami ösztöndíjas formára? Íme, az idei számok.
Műszaki, informatikai vagy gazdasági képzést választanátok a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen? Mutatjuk, hányan kerülhetnek be az egyetemre állami ösztöndíjas formára.
Elindult az egyetemi felvételi és ahogy korábban, úgy idén is sokan próbálnak majd meg állami ösztöndíjas helyet szerezni. De mit kell vállalni cserébe az "ingyenes" félévekért? Mutatjuk.
Az állami ösztöndíjas hallgatók egy szerződésben vállalják, hogy a diplomázást követő húsz évben legalább annyi ideig Magyarországon dolgoznak majd, amennyi ideig az állam finanszírozta a tanulmányaikat. De mi a helyzet akkor, ha valaki már most tudja, hogy nem fog az országban dolgozni?
Még javában tart a keresztféléves felvételi, elhoztuk a legfontosabb szabályokat azzal kapcsolatban, mit kell vállalnia annak, aki állami ösztöndíjas képzési formában tanulna.
Mennyi ideig tanulhatok állami ösztöndíjasként a felsőokatásban? Ha passziváltatom magam, azzal is tovább fogynak a felhasználható támogatott féléveim, és a párhuzamosan képzések hogyan számítanak bele a támogatási időbe? Összeszedtük az állami ösztöndíjjal kapcsolatban leggyakrabban ismételt kérdéseket, mutatjuk a tudnivalókat.
Nem lesz több központi átlagokhoz igazított átsorolás a tavaszi félév végén. A felvételi pluszpontok és a nyelvvizsgamentes diplomakiadás mellett, újabb területen kapnak nagyobb döntési szabadságot az egyetemek.
Hamarosan elindul az idei pótfelvételi is, de vannak olyan szabályok, amiket már most tudunk, például, hogy aki most jelentkezik egyetemre, annak mindenképp fizetnie kell-e. Itt a válasz.
Ha állami ösztöndíjas képzésre kerültetek be a felvételin, alá kell majd írnotok a hallgatói szerződést is, amely feltételekhez köti a támogatást. Mutatjuk, mit kell vállalnotok.
Bár az idei felvételin az államilag támogatott képzésekre jelentkeztek a legtöbben, sajnos nem mindenki tudja majd elkezdeni az egyetemet "ingyenesen". Összeszedtük az idei felvételi rekordereit: ezeken a szakokon kell a legtöbb tandíjat fizetni egy félévre.
Akár szeptemberben kezditek majd az egyetemet, akár már a sokadik vizsgaidőszak végét várjátok, fontos, hogy tisztában legyetek azzal, pontosan hány állami félévvel gazdálkodhattok.
Több feltételt is vállalnia kell annak, aki állami ösztöndíjasként szeretne ősztől tanulni egyetemen vagy főiskolán. Összeszedtük, mi mindenre kell odafigyelnetek már a jelentkezés előtt.
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésre kerültetek be, nem jelenti azt, hogy az összes szemesztert ingyenesen végezhettek el. Az ösztöndíjas helyeteket meg is kell tartani, mutatjuk, mi mindent kell teljesítenetek érte.