Akár szeptemberben kezditek majd az egyetemet, akár már a sokadik vizsgaidőszak végét várjátok, fontos, hogy tisztában legyetek azzal, pontosan hány állami félévvel gazdálkodhattok.
Az állam összesen tizenkét félévet finanszíroz – ha egy hosszabb képzésről van szó, például egy hatéves általános orvosi szakról, összesen tizennégy félévig tanulhattok állami ösztöndíjjal.
A tizenkét félévet több képzésre is fordíthatjátok, például egy alap- és egy mesterképzésre.
Ha már van diplomátok, de még van állami félévetek, elkezdhettek egy ugyanolyan vagy alacsonyabb szintű szakot is ösztöndíjas formában - tehát például egy alapszak után még egy alapszakot, vagy egy mesterszak után még egy mesterszakot vagy egy újabb alapszakot. A lényeg, hogy az ingyenes szemeszterek száma ne haladja meg a maximális támogatási időt. Ugyanakkor, ha egyszerre két szakon tanultok, duplán fogynak az állami félévek.
Mi számít bele és mi nem?
A passzív félévek nem számítanak bele a támogatási időbe, a megkezdett, de el nem végzett szemeszterek viszont igen - kivéve, ha betegség, szülés vagy más, előre nem látható, vagy a hallgatónak fel nem róható ok miatt nem sikerült befejeznetek.