szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Július 23-án kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárait, megtudtuk, mely képzésekre kellett a legtöbb pontot összegyűjteni. Utánajártunk, mi az oka annak, hogy egy szakon akár 400 pont eltérés is lehet két egyetem ponthatára között - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.

Megjelent a hivatalos 2025/2026-os tanév rendje

A Belügyminisztérium a Magyar Közlönyben hozta nyilvánosságra a 2025/2026-os tanév hivatalos rendjét: a tervezethez képest egy héttel tovább fog tartani a tanév első féléve.

Brutálisan magas pontok, rekordszámú gólya - minden, amit a 2025-ös ponthatárokról érdemes tudni

Rekordszámú gólya az ELTE-n, emelkedő ponthatárok a BME-n, extrém magas pontok a Corvinuson – július 23-án este 8-kor kiderült, hogy a 130 ezer felvételiző közül kit, hova vettek fel. Sokan azonban nem feltétlen voltak boldogok, hiszen úgy vélik, elszámolták a pontjaikat.

Több mint 20 pont különbség is lehet - ilyen ponthatárok voltak a legnépszerűbb mesterszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó mesterképzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.

Diplomatajelzéses terepjáróval közlekedett a Mátészalkai Szakképzési Centrum kancellárja

A kancellárnak nem kellett lemondani annak ellenére, hogy a rendőrség hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozást. A Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal pedig csak hallgat az ügyben.

Három nappal hosszabb lesz, mint tavaly – így alakul a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje

11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.

Megugrottak a budapesti albérletárak - nehéz helyzetbe kerülhetnek a frissen felvett egyetemisták

Budapest belső kerületeiben már ritkán lehet havi 100 ezer forint alatt kiadó szobát találni.

Itt a felvételi összes ponthatára egy helyen

Egy kattintással elérhetitek az összes egyetem összes képzésének ponthatárát az Eduline-on. Mutatjuk, pontosan hol.

Felvételi 2025: mutatjuk a legnépszerűbb alap- és osztatlan képzések ponthatárait

Közel 130 ezren jelentkeztek idén valamelyik magyar egyetem alap, osztatlan- vagy mesterképzésére. Mutatjuk, milyen ponthatárok kellettek a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakokhoz.

10 szak, ahova extrém magas pontszámmal lehetett bejutni

A Dunaújvárosi Egyetem állami ösztöndíjas gazdálkodási és menedzsment képzésére 500 ponttal lehetett bekerülni, de az ELTE jogászképzésre, a Károlin levelezőn pszichológiára és a Corvinuson nemzetközi gazdálkodásra is szinte földöntúli felvételi eredményre volt szükség.

98, 100, 104 - ilyenek voltak a legalacsonyabb ponthatárok az idei felvételin

A maximális 500 pontból mindössze 98 pontra volt szüksége azoknak a felvételizőknek, akik erre a gazdálkodási és menedzsment levelező szakra jelentkeztek. Ez a pontszám pedig a 2025-ös felsőoktatási felvételi egyik legalacsonyabb ponthatára.

Ponthatárhúzás 2025: ennyi ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterképzésekre

A mesterképzések közül első helyen idén is a pszichológia szakot jelölték meg a legtöbben (elsőhelyes jelentkezők száma: 891), a második legnépszerűbb szak pedig a vezetés és szervezés (460 elsőhelyes jelentkező) volt.

Felvételi 2025: miért van az, hogy az egyetem végül nem indította el a szakot?

Az idei felvételin is rengeteg olyan szak volt, főleg felsőoktatási szakképzések, amiket végül az egyetemek nem indítottak el.

Hogy lehet, hogy ugyanazon a szakon az egyik egyetemen 98, a másikon 500 a ponthatár?

Érdekes jelenség, de a magyarázat nem túl bonyolult rá.