Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Emberei Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint foglalkozási megbetegedésnek számít, ha a tanárok az iskolában kapják el a koronavírus-fertőzést. Az erről szóló jogszabály viszont azóta sem jelent még meg.
Kicsivel több, mint egy hónap múlva kezdődik az őszi érettségi szezon, ezért megkérdeztük az Oktatási Hivatalt, milyen intézkedésekkel készülnek a vizsgákra.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pályázatot hirdetett a tanároknak „EMMI tanmenet pályázat 2020” címmel. A pályázók közül néhányan „nyereményben” is részesülhetnek - nem is akármilyenben.
Ismét közzétette az aktuális névsort az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Mutatjuk a Magyarország jó tanulója, jó sportolója 2019-es pályázatának díjazottjait.
A pedagógusok fokozott védelme áll abban a törvény módosítására vonatkozó javaslatban, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyújtott be az Országgyűléshez.
Nem döntött a kormány a szerdai ülésén az érettségi vizsgák elhalasztásáról – mondták kormányzati források az atv.hu-nak. Szerintük legfeljebb a jövő heti kormányülésen foglalkoznak az érettségi vizsgák kapcsán a május 4-i időponttal.
Csak úgy sztrájkolhatnának a tanárok, ha a gyermekfelügyelet biztosítása mellett az első négy-öt órájukat meg is tartanák, vagyis csak délután tüntethetnének az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elutasította az "ajánlatot".
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint meglepő a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) közleménye, amelyben felajánlja segítségét egy szakmai konszenzuson alapuló Nemzeti alaptanterv (Nat) létrehozásához, mert a minisztérium évekkel ezelőtt be akarta vonni az MTA-t a Nat megújításába, de az akadémia visszalépett.
A korábbi hírekkel ellentétben egyelőre nem tervezi a kormány fejlesztő évfolyamok bevezetését az óvoda és az általános iskola közé. A módosított Nemzeti alaptantervet (NAT) e nélkül is elég kritika éri.
A Magyar Nemzet információi szerint napokon belül nyilvánosságra hozhatják az új Nemzeti alaptantervet. Szeptembertől az általános iskolát egy opcionális előkészítő szakasz előzné meg, a diákok óraszámai, illetve a tananyag pedig csökkennének.
A ország minden részéből érkező demonstrálók déltől gyülekeznek az Akadémia előtt, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) által szervezett tüntetéshez több másik szakszervezet is csatlakozott. A tanárok az alacsony bérek, a túlórák, a pedagógusok és diákok munkaterhei, illetve az iskolaérettségi vizsgálatokat és a szakoktatók státuszát érintő változások miatt tiltakoznak. A minisztérium azt írja, kész megvizsgálni a bérigényeket.
A Pedagógusok Szakszervezete is reagált az Emmi és az ITM közleményére, ami szerint szombati tüntetésük a Soros-hálózat érdekeit szolgálja. Azt írják: november 30-ai tüntetésüket a gyermekek és a társadalom jövőjének biztonsága érdekében szervezik.