Botrányba fulladhat az igazgatóváltás a budapesti gimnáziumban

Újabb igazgatói botrány kezd körvonalazódni, ezúttal a budapesti XXII. kerületi Budai Nagy Antal Gimnáziumban, ahol a tanárok és a különféle munkaközösségek egyöntetű támogatása ellenére sem hosszabbították meg tisztségében a jelenlegi, közkedvelt igazgatónőt – írta a Népszabadság.








Már egyeztetnek a 9 évfolyamos általánosról

A kilenc évfolyamos általános iskolai rendszer bevezetésének lehetőségeiről, valamint a köznevelési rendszert érintő egyéb kérdésekről egyeztetett Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkár a Magyar Pedagógiai Társaság (MPT) képviselőivel.










Pokorni: Álom a 9 évfolyamos általános iskola

Pokorni Zoltán kritikus szavakkal illette a közoktatás átszervezését. Szerinte évtizedekbe telhet, hogy bevezessék a kilenc évfolyamos általános iskolát, mert a szakképzés átalakítása miatt csúszik a szervezés – írta a hvg.hu.