A CEU Ausztria harmadik legjobb egyeteme egy friss rangsor szerint
Alig három éve nyitotta meg bécsi campusát a CEU, ám egy nemzetközi rangsor szerint már most Ausztria harmadik legjobb egyeteme.
A pécsi egyetem lakhatási támogatást ad a kollégiumból kiszoruló hallgatóknak
A Pécsi Tudományegyetemen érzékelték, hogy nagyon sokan szeretnének kollégiumi helyet, de nem mindenki kerülhetett be idén sem a szobákba, ezért más támogatást találtak ki azoknak, akik albérletben fognak lakni.
Megszólalt az SZFE: ezek "szervezeti modernizálásból fakadó személyi változások"
Az utóbbi napokban ismét nagy figyelmet kapott a Színház- és Filmművészeti Egyetem, miután az intézmény korábbi rektorát is kizárta a szenátus a doktori tanácsból.
Jövő év elején már fel is lőhetik az űrbe a Debreceni Egyetemen készített különleges eszközt
Elkészült a Debreceni Egyetem első űreszköze, amely a tervek szerint 2023 elején utazik a világűrbe.
Hiába kampányoltak hónapokig az egyetemek, az egész országban 39 hallgató tanul majd az új tanárszakon
Idén ősszel indul először, és rögtön hét egyetem is meghirdette a Z-szakként emlegetett természettudomány-környezettan tanári képzést. Komoly reklámkampánnyal harangozták be az egyetemek az új képzést, de – úgy tűnik – hiába, a siralmas, 210 ezer forint körüli kezdő bér még mindig komoly visszatartó erő. Az ötéves tanári szakot az egész országban összesen tizenhárom hallgató kezdi majd el.
Nobel-díjas kutató tart előadást a BME-n
A grafénkutatási eredményeiért Nobel-díjjal elismert Sir Konsztantyin Szergejevics Novoszelov, a Manchesteri Egyetem professzora tart előadást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME).
Az SZFE egykori rektorát is kizárta a Doktori Tanácsból az egyetem szenátusa
Már M. Tóth Géza korábbi rektor sem a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) Doktori Tanácsának tagja, amelynek jelenlegi vezetői hétfőn ezzel kapcsolatban levelet írtak a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságnak (MAB).
Iskolakezdés, pótfelvételi és polgári engedetlenségi akciók: ezek a hét legfontosabb hírei
Jövő héten itt a szeptember, kezdődik az iskola de az augusztus utolsó hete sem volt eseménytelen. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
A járvány után is megmaradhat a Diákhitel Plusz?
Jelenleg is folynak egyeztetések arról, hogy hosszú távon is megmaradjon a kamatmentes, szabad felhasználású Diákhitel Plusz.
Az összes fontos szeptemberi dátum egy helyen: ezeket kell észben tartani a következő hetekben
Szeptemberben nemcsak az általános- és középiskolásoknak kezdődik a tanév, hanem az egyetemeken is elindul az őszi félév. Összeszedtük az összes fontos szeptemberi dátumot, amire figyelni kell akár iskolába jártok, akár egyetemen tanultok.
Húzzák ki a nem használt töltőket, ne hűtsék 25-26 fok alá a szobákat: ezt kéri a dolgozóktól a BME
Közös felhívást tett közzé a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora és kancellárja. Többek között azt kérik az oktatóktól, hogy az órák végén kapcsolják le a világítást, a töltőket húzzák ki a konnektorból, a szobákat pedig ne hűtsék 25-26 fok alá.
Egyre többen tanulnak külföldön: magasabb kezdő fizetésre is számítanak
A külföldön tanulóknak azonban csupán negyede térne biztosan vissza Magyarországra, míg sokan abban az országban maradnának, ahol a diplomájukat szerezték.
Eltolódtak a nemi arányok a felsőoktatásban: ez demográfiai problémákat is okozhat az ÁSZ szerint
Egyre több nő kerül be a felsőoktatásba, az idei őszi félévben már 54,5 százalék lesz a nők aránya – írja elemzésében az Állami Számvevőszék, amely szerint mindez demográfiai problémákat is okozhat.
Elengedik a diákhitelek egy részét az Egyesült Államokban
Tíz, illetve húszezer dollárral csökken a diákhitel-tartozások zöme, a költségvetés ezzel mintegy 300 milliárd dolláros bevételről mond le.
Az elszállt rezsiárak az egyetemeket is sarokba szoríthatják, de online oktatást sehol nem rendeltek el
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek.
Fontos programot indít a Corvinus, digitális eszközöket kölcsönözhetnek a rászoruló hallgatók
Másfél milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a Budapesti Corvinus Egyetem, ebből fejlesztik az online oktatási rendszert.
Megérezhetik az egyetemek a rezsiárak emelkedését: több milliárdos extra kiadásaik is lehetnek
A legtöbb intézmény még megjósolni sem tudja, mennyivel lesznek magasabbak a kiadásaik most, hogy megemelkedtek az energiaárak, de a legrosszabb esetben milliárdos - előre nem tervezett - kiadásaik is lehetnek.
Most már a Károli Gáspár Református Egyetemnek is van gazdasági kara
Augusztus 1-je óta már nem a jogi karhoz tartoznak a Károli Gáspár Református Egyetem gazdasági képzései.
Ösztöndíjat szerzett egy magyar középiskolás a Yale-en, egy másik diák Cambridge-ben kezd ősszel
Több mint ötvenezren felvételiztek idén a világ egyik legjobb egyetemére, a Yale-re. Négy százalékuk járt sikerrel, köztük Tang Bettina, aki idén végzett a budapesti Fazekas-gimnáziumban, a Yale-en pedig ösztöndíjasként tanulhat szeptembertől. Nem ő az egyetlen magyar diák, aki topegyetemen kezdi az új tanévet, az Eötvös József Gimnáziumban érettségizett Gonda Dani Cambridge-ben tanul majd szociológiát és politológiát. Orvosként dolgozó nagymamája néha még mindig megkérdezi, nem szeretne-e valamilyen „rendes szakmát” szerezni.
Indulnak az egyetemi beiratkozások: így készüljetek, ha most kezditek az egyetemet
Augusztus utolsó napjaiban a legtöbb egyetemen elindulnak a beiratkozások - összeszedtük a legfontosabb dokumentumokat, amiket kérhetnek az egyetemek, főiskolák.