Szabadegyetem indul középiskolásoknak Szegeden
Tanulhatnak és játszhatnak a középiskolások a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szeptember közepén induló Junior Szabadegyetemén.
A lazább szabályok miatt lesznek jelentkezők a rezidensösztöndíjra?
A Magyar Rezidens Szövetség elnöke szerint a szakorvosképzési ösztöndíjprogram feltételeinek módosításával már betelhet a meghirdetett helyek többsége.
Átalakítják a diákhitel rendszerét
Új típusú diákhitelrendszert dolgozott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium annak érdekében, hogy a jövőben bevezetendő, a jelenlegi költségtérítéses képzésnél lényegesen drágább önköltséges képzés is megfizethető legyen minden fiatal számára, függetlenül a családi anyagi hátterétől - írta szombati számában a Magyar Nemzet.
A hat legjobb alkalmazás iPhone-ra és iPadre tanuláshoz
Nem könnyű választani az AppStore-ban lévő több mint 350 ezer letölthető alkalmazás közül. Két héttel ezelőtt már olvashattatok egy összeállítást a legjobb, kifejezetten diákok és egyetemisták számára létrehozott alkalmazásokról. Most jön a folytatás, újabb hat hasznos app.
Nem kell évekig itthon dolgozniuk az ösztöndíjas rezidenseknek
Az egészségügyi államtitkárság módosította a rezidenseknek szóló ösztöndíjprogramjának korábbi feltételeit - jelentette be Szócska Miklós államtitkár pénteken egy egészségügyi konferencián Balatonfüreden.
Ilyen a világ első virtuális egyeteme: 21 fős osztályok, alacsony tandíj
Legelső évnyitóját tartotta pénteken a világ "leghatártalanabb" egyeteme, a Giordano Bruno Virtuális Egyetem (GBVE), az esemény Budapesten volt.
Diplomaadó bevezetését fontolgatja a kormány
Fölmerült, hogy azok, akiknek van diplomájuk, a fizetésük egy részét adják egy alapnak, amelyből a következő generációt képzik - mondta az InfoRádiónak Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter.
Bukásra áll Hoffmann Rózsa?
"Ha Hoffmann bukik, akkor a főnöke, Réthelyi csúcsminisztersége is védhetetlenné válik, így viszont bukna a legnagyobb csúcsminisztérium is, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium" - áll a Vastagbőr blog bejegyzésében.
"Ilyen brutális oktatáspolitika az ötvenes évek óta nem volt"
"Kevesebb hallgató, átláthatatlan szelekció, kézből etetés - támogatás a "nemzeti középosztálynak", a többieknek munkanélküliség vagy emigráció. Ilyen brutális osztálypolitikát az ötvenes évek óta nem látott a felsőoktatás" - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Csökkentené a szakok számát, átdolgozná a továbbképzéseket Réthelyi
Minden hallgatónak legalább fél évig külföldön kellene tanulnia, csökkentenék az alap- és mesterszakok, valamint a szakirányok számát, és átgondolnák a pedagógusok továbbképzési rendszerét is - ilyen kormányzati tervekről beszélt Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanévnyitóján.
Mennyi idő alatt találnak állást a diplomás pályakezdők?
Három és fél évvel az egyetem elvégzése után még mindig nincs állása a diplomás pályakezdők több mint 25 százalékának.
Új szabályok jönnek: változtatnak a jogi szakvizsgán
A jogi szakvizsgáról új kormányrendelet készül a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban - írta pénteki számában a Magyar Nemzet, amelynek pontosan meg nem nevezett forrásból származó értesülése szerint az új szabályozás januártól lépne hatályba.
Meghökkentő adatok: mennyit keresnek a diplomás pályakezdők?
A pályakezdők óránként pontosan egy dollárral keresnek kevesebbet az Egyesült Államokban, mint egy évtizede – számolt be a Huffington Post.
Összeollózott dolgozatok: több tízezer diák csal rendszeresen az egyetemen
Minden eddiginél több hallgató próbál összeollózott dolgozatot beadni az egyetemeken, főiskolákon - derül ki egy friss amerikai felmérésből.
Tömeges füvezés az egyetemen: a legőrültebb gólyahagyományok
Gólyaként sok újdonsággal szembesül az ember az első egyetemi hetekben - többek között olyan szokásokkal is, amilyenekre egyáltalán nem számít. A Her Campus összegyűjtötte a világ legfurcsább egyetemi hagyományait.
Hogyan változnak a felvételi szabályok 2012-től és 2013-tól?
A felvételi szabályain, a pontszámításon és az ingyenes szakok rendszerén is változtatna az oktatási államtitkárság. Az már most biztos, hogy a gazdasági, jogi, művészeti, bölcsész- és társadalomtudományi szakokra szinte lehetetlen lesz bekerülni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tervezett változásokat.
A Corvinus rektora azt reméli, megmarad az egyetem
A Budapesti Corvinus Egyetem hosszú távú fennmaradását és sikerességét reméli Mészáros Tamás rektor, aki erről csütörtökön az intézmény tanévnyitóján beszélt a Művészetek Palotájában.
Diákhitel: új törlesztési szabályok, új online szolgáltatások
Elektronikus úton is intézhetik diákhitellel kapcsolatos ügyeiket a hallgatók a jövőben az újonnan indított Diákhitel Direkt szolgáltatáson keresztül; a hitellel kapcsolatban nyáron több változás is hatályba lépett.
Elektronikus tananyagokból tanulhatnak az informatikusok
Egységes elektronikus informatikai tudásbázist hozott létre négy kelet-magyarországi felsőoktatási intézmény; a 47 tananyag az oktatóközpontok teljes képzési spektrumát lefedi.
A legjobb romániai egyetemek: a Babes-Bolyai a legjobbak közé jutott
Tizenkét romániai egyetemet értékelt úgy az Európai Egyetemek Szövetsége, hogy az első, legmagasabb szintű kategóriába tartozhat. A Partiumi Keresztény Egyetem (PKE) a harmadik, utolsó kategóriába került. A listát a bukaresti oktatási minisztérium megrendelésére készítették.